bugün

acaba bilerek mi bulunamıyor diye akla gelen saçma sorular.
turkcell neredeyim servisini ne emniyet ne acil servis ne bi allah'ın kulunu bilmemesi. hani sokaktaki vatandaşın bunu bilmemesi normalde. işi birilerini bulmak olan insanların bunu ve bu gibi servisleri bilmemesi abuk.
(bkz: 5n1k)
telefon şarjının bitmesi anlaşılabilir bir durumdur. peki 6 kişi içinde başka kimsenin mi telefonu yoktur. yaralı da olunsa diğer telefonlara ulaşılamaz mıdır.
bu kaza ile görülüyorki, sıkışınca "asker nerede" diyorsunuz. ben de, " bülent arınç katılsaydı mesela aramalara günde 5 posta askere çatacağına" diyerek sorguluyorum. teknolojiyi muhalif avı için kullanacaklarına insan hayatı için kullansınlar. uludağ da ki gencimiz de böyle ihmalin kurbanı oldu. şans eseri yaşanan ülke durumundan çıkalım. sonuç olarak ilkeliz ilkel vesselam.
insanı durduk yere paranoyak eden sorulardır. paranoyak olmak da takip edilmiyor olduğumuz anlamına gelmiyormuş, bir de bu var. hem hiçbir zaman cevaplanmayacaklardır büyük ihtimalle. bu ülkede hangi soru doğru dürüst cevaplanmıştır ki zaten. eşelenip eşelenip, üstü kapatılacaktır tekrar. unutulacaktır. hep böyle olmuştur.
Denize nazir ordu evlerinde keyif surmeye benzemiyormus demek ki bir helikopteri bulmak, yahut ne bileyim maliye bakanin oglunun parsayi toplamasina, yahut ne bileyim bakan cocuklarinin gemicikler almasina yahut...

ulan bir helikopteri bulumadiniz,hepinize koskoca yaziklar olsun. yediginiz ekmek, ictiginiz su haram hepinize.
rte nin helikopteri düşse acaba yine bulunmaz mıydı bu kadar zamanda?.
devlet bu kadar aciz mi? bu sorulardan biridir evet bu kadar aciz tayyip veya tayyipin yakını olsaydı 1 saat içinde bulurlardı gerekirse nasadan yardım alarak. Evet söylentilere göre bu operasyondada nasadan yardım alınmış ama 1.5 gün sonra kim öle kim kala ? yazıklar olsun böyle hükümete bu kadar acizliğe.... madem nasadan yardım alacaktınız 1.5 gün niye beklediniz kahramanlığa soyundunuz ?
(bkz: muhsin yazıcıoğlu/#4930898)
kazanın üzerinden yaklaşık üç gün geçmesine rağmen;

bölgeye belki yüz elli kişi akutu, köylüsü, korucusu, askeri, bbp li yavru kurtları, ambulansı zartı zurtu gitmişken;

gelişen internet ile okyanusun ortasında dahi düşen uçaktan maksimum 1-2 saat içinde görsel ve yazılı basına fotoğraflar düşerken;

2009 yılında herkesin elinde bir cep telefonu, dolayısı ile fotoğraf makinesi varken;

türkiye'nin göbeğinde olan bu kadar önemli bir kazadan basına kaza yerinden henüz bir fotoğraf sızmamış oluşu;

bence çok kafa karıştırıcıdır...
şöyle de bir durum söz konusu, köylüler enkaza ulaştıklarında, bulundukları yeri net olarak bildirdikleri halde, köylülere bile ulaşamadılar. köylüler cesetleri kendi imkanlarıyla dağdan aşağıya indirdiler.
havanın çok büyük etkisi olduğu kanaatindeyim. köylülerin yanına bile ulaşılamadığına göre, bu olayda herhangi bir art niyet yok gibi gözüküyor.