bugün

şaşırtmamıştır.

sayenizde ne kadar renkli bir ortam oldu meclisimiz değil mi gençler? eğleniyor muyuz?

http://www.ensonhaber.com...i-okumadi-2015-06-23.html
onların okumadığı marşı
paralelciler
solcu olup chp yerine bunlara oy veren şerefsizler
beyaz türkler okusun .
çözüm sürecinin meyvesidir. bu saygısızlığı bizim ülkemizden başka hiçbir ülke kabullenmez.
tv de, tbmm de bize bunların sıfatını gösterenlere de yazıklar olsun.
Beklenen hal ve harekettir. Dicle üniversitesi'nde istiklal marşı ve saygı duruşunda pişkin pişkin yerlerinde oturan zaatların aynısıdır.
zaten okumasınlardır, sözleri onlara göre değil, onların kahraman ırkı yoktur.
okullardan andımızı kaldıran zihniyet ile aynıdır.

malum bunu yapan kişiler belli.
onlara değil onları meclise sokan, apoya paşalar gibi bakan hükümete şöyle bir selam çakın!
marksist leninist bir örgüt sempatizanlarının '' hakkıdır hakka tapan '' gibi bir bölümü içeren marşı okumaması son derece doğal.
marşımızın başlangıcı da tehditkar olabilir onlar için. '' korkma sönmez bu şafaklardaki al sancak. sönmeden yurdumun üstündeki en son ocak. ''
(bkz: chp liler bunu beğendi)
koduğum solcuları gelir şimdi "içlerinden okuyorlar onlar çok samimi, saz, yakışıklı" falan derler şimdi.

istiklal marşı'nı okumamalarını bazıları "özgürlük" adı altında savunuyor.

nişantaşı'nda entel entel oturup birileri için demokrasi isteyen koduğum kemik çerçeveli gözlüklü embesillerin mutlu olması gereken durum.

mesele şu arkadaş;

ak partili bir iki milletvekili okumasa ulusalcılar taksim'e eyleme çıkar valla çıkarlar bunlar ayaklarını sehpaya vursa taksim'e eyleme çıkarlar.

ama hdp'liler okumayınca "özgürler arkadaşım hem başkanları saz çalıyor" derler.

asıl vatan haini sizsiniz.
tüm kaynakları yabancıların eline geçmiş, götündeki donu bile ithal eden ülkede marşla özgür olunabileceğini sanan insanlara dert olmuştur. etrafına bir bak bakalım, milli değer olarak neyin kalmış, kullandığın doğalgazı iran dan, ordan burdan alıyorsun, haberleşme desen yabancıların elinde, ülkenin en büyük bankaları yabancıların eline geçmiş, hala gelmiş burda istiklal marşı bik bik diye ötüyosun, neyzen tevfik doğru az bile sölemiş bu türklere, 'türk milleti gariptir ibne dersin kızar da sikersin aldırmaz'
yok bayraktı, kitaptı diye saçma sapan şeyleri değer haline getireceğinize, ülkenize bi bakın, siz sadece bu ülke toprakları içerisinde yaşatılan yabancı kurumların modern kölelerisiniz. ziyanlar.
Pekte şaşırtan bi durum değil açıkçası. Türkiye Cumhuriyeti' nde yasiyoruz diyolardi bide.
Şimdi ben bu başlığa zıplarım. Hakkımdır, uzun uzadıya yazarım. Okursunuz okumazsınız o size kalmış.

Öncelikle tanım yapmak istiyorum; gayet normal bir durumdur.

Başlıyorum...

- Öncelikle altıncı sınıftan sonra ben de okumadım istiklal marşını. Sonuçta insan belirli yaştan sonra anlıyor yanlışı doğruyu.

- Burada küfür kıyamet saldıranlar; ortaokul veya lisede istiklal marşı okunurken kaçmadım deme. Yalan söylersin.

- Burada aşırı vatansever geçinen ibneler, lisede merve ile oynaşmadın mı istiklal marşı okunurken?

- Veya sen sürtük, her istiklal marşında dimdik durup, bağıra çağıra okudun mu?

- Okul kenarından geçerken, istiklal marşı okuburken herkes hazır olda mı durdu?

- istiklal marşını duyduğun anda her şeyi bırakıp, duygulanıp ağladın mı?

- Askerde nöbette uyumadın mı ey piç? Çok vatanseversin ya hani ( ! ) .

- Sözlükte vatansever takılınca ne oluyor anlatın bana.

- Tüm halkları savunan bir partinin vekillerinin, sadece bir halkı yüceltmeye yönelik bir marşı okuması saçma değil midir?

- Sen sağda solda yiyişirken istiklal marşı esnasında, onlar hiç değilse saygı duruşunda durmuş.

- Yani senin kendi milletine vermediğin değeri ( bırak başka millete verdiğin değeri) , başka milletten insanların sana vermesi ironik olmaz mıydı?

- Ya sen belirsiz şahsiyet; askere gitmemek için kaç yıl kaçtın? vatanseversin ya hani...

- Kaç yıl götünün zoruyla okumaya direndin, sırf vatanın uğruna askere gitmemek için?

Evet ben kürdüm, kürt - alevisiyim. tkp ml - tikko sempatizanıyım. istiklal marşını okumadım anladıktan sonra, atatürk' ü sevemedim okudukta sonra. Ama senin gibi vatanı satmadım, vatan için direnenleri sırtından vurmadım. istiklal marşı okunurken hep saygı duruşunda durdum, benim de dedem bu vatan için şehit düştü.

Hepimiz bu toprağın evladıyken, ayrımcılık zırvasını çıkartan, yakan, katleden sen değil misin?

Bir halk özgür kalmak istediği için yerden yere vuran sen değil misin?

Empati yeteneğini hiç gün yüzüne çıkarmayan da sen değilsin herhalde...

Gönülden destekliyorum okumamalarını, ideolojik şeyler bunlar.

Tabi işin içinde siyaset var, siyaset koca bir yalandır.

Politikacılar hepsi yalancıdır sonuçta.

Yıllardır bizi birbirimize düşüren politikacılar değil midir?

Şimdi mi?

Hepinizin canı cehenneme, siktir olun gidin!
dakka bir gol bir.

http://www.habergzt.com/h...lal-marsini-okumadi/2636/
birlikte " megri megri " söyleyen akp'lileri aniden milliyetçi yapmıştır. nereden nereye.
şerefsizliğe örnektir, sen git pkk ile meğrüüü meğrüüüüüüü ühüüüüüüüüüüüü diye anır ama onlar böyle saygısızlık yapar işte.
Türkiye partisi olduklarını iddia edenler tarafından gerceklestirilmis buram buram hainlik kokan eylemdir.
o marsi okumuyorsaniz def olun gidin kandile allah in belasi teroristler. Gerci suc sizde degil suc hdpkk yi kapatmayanlarda suc sizi o meclise sokturanlar da.
varsın okumasınlar.

zaten bizim istiklal marşımız o ağızlara yakışmaz.

ama bakın, okumasalar bile nasıl da ayağa kalkmışlar. seve seve değil, sike sike. işte böyle;
görsel

ayrıca 80 kürtün "büyük türk milletine namusu ve şerefleri üzerine yemin etmeleri" de onlar için yeterli bir utanç olsa gerek;

(bkz: hdp lilerin büyük türk milletine yemin etmeleri)
kürt falan değilim ama ben de okumuyorum beyler. Kimse de okumak zorunda değil, kusura bakmayın.
bunları bu kadar şımartanların suçudur.
ya ne olacağıdı? şimdi sempatizan tayfa çıkar, o marşta ırkçı terimler var o yüzden söylemiyorlar, bunlar kaldırılıp daha kucaklayıcı bir milli marşla değiştirilmeli der, buna da şaşırmayız.
Kendilerince süper bir eylem. Eylem olarak bakılırsa da ses getirmiş baya.
Teroristlerden beklenen hareket. Adamların kanında bozukluk var. Vatan millet sevgisi yok onlarda. Kafaları sadece bölmeye çalışır kodumun teröristlerinin.
istiklal marşını en son ortaokulda-25 yıl oldu- okuyan biri olarak-ki o da tokat yiyerek- gayet normal bulduğum olay.
en başta zihinsel zihinsel yetersizliği olan ırkçı pezevenklere girmiştir.