bugün

en iyi onum arasında bulunan haruki murakami kitabı. yazarımızın tartışılmaz hayal gücü ile özene bezene inşa ettiği gerçeklik, kitabın sonlarına doğru, içinde bulunduğunuz sıkıcı ve darlayan dünya ile bir bütün haline gelecektir.

--spoiler--
kahramanımız (ismi yok ki bu kitapta hiç isim yok. karakterleri çağrıştırmak için sadece betimlemeler ve takma isimler kullanılmış) ceplerine rastgele doldurduğu farklı büyüklükteki bozuk paraları, sağ ve sol beynini ayrı kullanarak aynı anda sayma egzersizleri yapmakta ve bu işte de ustalaşmıştır. kitap da sizi aynı şekilde soyut ve somut olarak oluşturulmuş 2 dünyayı aynı anda hayal edebilmeye zorluyor. bu sandığımdan daha eğlenceli ve çok sıradışı bir deneyim oldu benim için.
--spoiler--
Bir postmodern edebiyat gezgini, okuru olarak sırayı anca getirdiğim haruki murakami nin okumaya başladığım ilk kitabı. Gece gece ilk 50 sayfa iyi geldi. Bitince de eklerim buradan.

Merhaba haruki ben geldim...

Ekleme: yazarı tanıyan biri olarak severek okudum kitabı. Ama edebî kitaplar okumaya alışık değilseniz hiç bulaşmayın. Şayet size çook uzun gelecektir...