bugün

Desteklenmesi gereken çağrı.

Evreni, salt kendinin sanan bencil insanoğlunun, öteki canlılara verdiği eziyetin sonu gelmelidir.

Fili parmaklıklar ardına, 30 M2 lik alana hapsetmek, pengueni minnak havuzlara mahkum etmek nedir?!
Bu nasıl bir zulümdür?
Salt g.tü b.klu bebeğin, fil görüp mutlu olacak diye buna nasıl göz yumuyorsun arkadaş?!

Senin ananı, bacını kapatsalar hoş mu?!
Geçip giden fıstık atsa, dürtse... Hoş mu?
kesinlikle desteklediğim fikirdir. en son birine gittim. sanki hayvanların alayı çok üzgün.

hapisanenin bir çeşidi. suçları aslan kartal vb. hayvan olarak doğmak.

insanoğlunun ruh zehirlenmesi yaşadığı bir ortam.
sonuna kadar destekliyorum. sadece hayvanat bahcesi degil tum pet shoplar kapatılsın.
görsel
Civcivleri de boyamayın.
Eskişehir'deki penguen olayından sonra bir kez daha gündeme gelmesi gereken konudur.
Kesinlikle haklı bir istek. Hayvanat bahçelerinin köle pazarından hiç bir farkı yoktur. Senin küçük çocuğun hele ki herşeye oyuncak muamelesi yaptığı yaşlarda iki hayvan görüp 5 dk mutlu olacak diye! Çocuğa kafeslenmenin ne olduğunu anlatırsan zaten görmek istemez bile. Büyük doğa parkları bile etik olarak sorgulanmalı. Hayvanat bahçesi mi! Rezillik. O arthur isimli kutup ayısı(delirerek öldü), yunus balıkları, sirklerdeki zavallı hayvanlar, hepsi de arzu etmediği ortamda. Güzel işler değil bunlar. Günahtır.
Katıldığım öneri lakin elden ne gelir ki..
Sonuna kadar katılıyorum.
Hologram hayvanat bahçesi fikrini ilk olarak Dünya'da örneği olmadığından Türkiyedeki üst mercilere sunmuş ve patentini ,fikri haklarını almış biri olarak bende kapatılması konusunda hemfikirim. Teknolojik olarak uygulanabilirliğini ispatlayıp gösterimlerde bulunduk. Hayvanların birebir görüntü, ses , hareketli halleri ile Kafesler olmadan, doğal yaşamdan koparılmadan, besleme , bakım, veteriner, hastalanma, ölüm vb. Olumsuzluklarda yaşamadan sanal hologram bir hayvanat bahçesi oluşturmak mümkün.
Gel gelelim ülkeme; Malesef ilklere olumlu yönden alışık olmadığımızdan, üst makamların vizyon sıkıntısı olduğundan, dizilerimizi, yarışmalarımızı , hatta olimpiyatta yarışan sporcularımızı bile yurt dışından ithal edip Türkiye'ye uyarladığımızdan dolayı bu projeyi 3 yıldır bir türlü hayata geçiremedik.
Karşı çıktığım kampanya. Her hayvan şu kadar metrekare toprak zeminden az alanda bakılamaz, kafes başına şu kadar ağaç gerekir, gibi maddelerle kurallar sıkılaştırılmalıdır.

Aslanı, leoparı 3 m2 betonda görmek istemiyorum amma lakin ki leopar görmek için safariye katılacak durumum mu var.
çocukların ufkunu açan yerlerdir bence. yoksa bi insan çocukken masallarda hep adını duyduğu ama afrikada yaşayan hayvanları nasıl görecek belki ömrü hayatında sadece tvden görebilecek. kapatılmasın ama şartlar iyileştirilsin hayvanların hayatlarını zehir etmeyecek şekilde ayarlansın. artık onu zoologlar daha iyi bilir. ama kapatılması çocukların kültürlenmesi açısından yanlıştır.
Kesinlikle destekliyorum. O hayvanlara yazık değil mi? Onların özgürlüğü yok mu? Sırf biz hayvan görelim diye. Bence herkes televizyonundan telefonundan rahatca görebilir.
desteklenmesi gereken harekeT. Hayvan görmek isteyen dikenli, elektrikli tellerin arkasından değil, full hd televizyonlarından görebilir.
şiddetle katıldığım öneri. mantığını çözemediğim bir şey hayvanat bahçesi.
Evet en çok istediğim şeylerden biridir. Doğal ortamlarından koparılıp suni ve doğal ortamla karşılaştırılamayacak küçücük ortamda yaşamaya zorlanılmak çok büyük bir işkencedir. Ne yazık ki hayvan görmeye bu kadar meraklı olan insanoğlu, hayvanları kendi habitatlarında ziyaret etmek yerine zorla kendi yapay ortamlarına getirtiyorlar.
görünce çok destekleyesim geldi. hem neye faydası var allasen? ben mesela hayatımda hiç gitmedim hiç yokluğunu hissetmedim. yazık yani.
Evet hayvanlara işkence gibidir oralar.

Mesela bu trölleri alıp oraya yollasak daha iyi. Onlar da bir hayvan sonuçta.
Tamam seni de kafese koyarız ilk ziyaret eden ben olurum.
(bkz: mağdurum da mağdurum) dersin.
insanat bahçeleri açılsın. Bu önerinin sahibi de ilk misafiri olsun!
Doğal yaşam alanı,insanlar hayvanları tanıyor,nesli tükenmekte olan hayvanları koruyoruz gibi nedenlerle birçok hayvanın doğal alanlarından koparılması canlı yaşamına aykırıdır.bir de bu iş ticarete dökülüyor.hayvanat bahçeleri açık cezaevlerine dönmüş durumda.

günümüzde teknoloji gelişti.artık çok gelişmiş sistemler sayesinde hayvanlar alemini tanıyabiliyorsunuz.
eğer insanlara özellikle çocuklara doğa sevgisi verilmek isteniyorsa bu daha çok o alanda yetişen hayvanların olduğu çiftlikler olabilir.(tavuk,kaz,ördek,at,ineklerin olduğu çiftlik yaşamı gibi)
Yunusların gösterileri yasaklandığı gibi hayvanat bahçelerine de son verilmelidir.