bugün

DÜn yaşanandır.
Milli eğitim Bakanı ismet Yılmaz' ın, bir toplantı çıkışı, gazetecinin sorduğu soruya verdiği, anlamlı, detaylı ve aydınlatıcı cevabı şudur.
- Efendim, proje okullarla ilgili....
- hayır hayır hayır....Dedi ve gitti..
Zannımca kendini, paparazilerden kaçarken, atarlanan Serdar Ortaç sandı birden!!!
Yöneltilen sorulara, anlamlı, kısa da olsa açıklayıcı bigi verme nezaketini görmek, millet olarak, hepimizin hakkıdır.
Bakan da olsan, terzi de, bakkal da, öğretmen de, icra ettiğin iş ve konuyla ilgili bilgi vermek, senin sorumluluğundur.
Bizim halk olduğumuz, ülkemizi ve bizleri ilgilendiren her konu hakkında bilgi sahibi olma hakkımızın zaman zaman unutulması hoş değildir, rahatsız edicidir.
Biz halk mıyız? Hayır hayır hayır...!!!
şu an ülkenin belirsiz olan, ne olduğunu ne bittiğini bilmediğimiz -ve onların da bilmediği- yani kaosun hakim olduğu bakanlığı meb dir. öğretmen atamaları ne durumda hiçbir soruya cevap yok. bu mülakat puanları ile mülakata tekrar girmeden tercih yapılabilir mi ? 4 yıl sözleşmeli öğretmenliğin net maaşı nedir ? yazın maaş mı yoksa sigorta mı kesilecek ? 4 yıl sonra başka bir yerde mesela istanbul'un bağcılar gibi bir yerinde doğu görevi yapılabilir mi ? daha tonlarca sorular ama hiçbir cevap yok.

mülakat sistemi daha eşit şekilde yapılması gerekmez mi ? bunun için komisyon üyelerine belli kriterler çizilmesi gerekmez mi ?

off off bu ülkede ne doğru ki bu doğru olsun ? kara düzen ülke yönetiliyor.
iyi ki aklına gelip "sadece arkadaşız" dememiş milli eğitim bakanıdır. gören de reina'dan çıkan magazin ünlüsü sanacak. bakansın lan sen tabii ki sorulana cevap verip, halkın kaygılarını gidereceksin. "hayır hayır" ne demek amk sinan akçıl gibi.
Millet eğitim bakanı demişsiniz ama bu bildiğin bir şeyi tutturan mız mız çocuk.