bugün

Herkes gider ailen kalır. Hatta bazı hayatlarda ailen bile gider sen kalırsın. O yüzden evet, insanlara iyi davranın, yardımcı olun ancak hiç kimseye kendinizden daha fazla değer gösterip kendinizi değersiz duruma düşürmeyin. Böyle bir durumda sizi kullanmaya çalışırlar. Kendinizin ne kadar değerli olduğunu bilin. Kendinize ve ailenize daha çok vakit ayırın. Arkadaşlarınız gider ancak aileniz hep sizinle.

Ben geçtiğimiz zamanlarda hep Doğum günlerimde olsun, yılbaşlarında olsun ailem benimle vakit geçirmek istediği halde ben hep erteleyip arkadaşlarımla gezer, eğlenirdim.

Ama şimdi bir bakıyorsun hepsi geçmiş gitmiş. Annem ameliyat oldu evde aylarca yattı. Ve bu insanların tek isteği benim onlara daha fazla vakit ayırmam ve onlarla vakit geçirmemdi. Artık her zaman ilk olarak ailem, sonra dışarıdaki insanlar.

Ailemle gezip eğlenmeye öncelik vereceğim 2017'de.
Hayatında kimseye ne olursa olsun kendinden fazla önem verip inanıp, kardeşim, annem, babam vs. Gözüyle bakmayacaksın, aşık olacaksın fakat gözün kör aşık olmayacaksın işte o zaman seni kullanırlar ve ayağını kaydırırlar.
matematik.
Yiyemeyeceğin .....ın altına yatmayacaksın.