bugün

mağaradan yeni mi çıktın? sorusunu yöneletebileceğimiz insan.
çok çok büyük bir zevkten mahrum olmuş insandır."duvardaki rüya"yı tatmamıştır.
büyük ihtimalle bulunduğu yerde değil sinema,okul bile olmayan yerde yaşayan kişidir.
(bkz: ben)
Pek büyük bir kaybı olmayan insandır.
büyük ihtimal sevgiliside hiç olmamış insandır.
kendisine oha dedirtecek insandır. bu kadarı da olamaz yani. muhtemelen içeriyi çok merak ediyordur.
"peki angelina jolie de bizi görecek mi?" diyebilitesi olan insan.
ya yaşadığı yerde bir sinemasalonu yoktur ya da o kadar cahildirki merak edip gitmemiş,7 lirasına kıyamamıştır. yazıktır.
hayatında hiç sinemaya gitmemiş insan ; hayatın olağanlarını tatmamış insandır.
(bkz: ben)
insana pek büyük bir getirisi veya karı olduğunu düşünmediği için olabilir. Şahsen gitmek istemedim.
ülkemizde çokça mevcut insan topluluğudur, herkes metropollerde, büyük şehirlerde yaşamıyor, bazılarımız istanbul'da bazılarımız diyarbakır'ın bir köyünde dünya ya geliyoruz, aslında ikimizde insanız, işte bazıları böyle dalga geçiyor, bazılarımız da onun yerinde olmak istiyor, ikisine bakınca adam diyoruz.
böyle bir insan olmamış olsun.
şartlar olgunlaşmamıştır.
sevgilisi olmamıştir.
Hayata dair iç burkan bazı detayardan biri olarak bir annenin hiç sinemaya gidememiş olması. Tıpkı aziz nesinin dediği gibi Bütün anneler, annelerin en güzeli,
Sen, en güzellerin güzeli.
Onüçünde evlendin,
Onbeşinde beni doğurdun,
Yirmialtı yaşındaydın,
Yaşamadan öldün. Sevgi taşan bu yüreği sana borçluyum.
Bir resmin bile yok bende,
Fotoğraf çektirmek günahtı.
Ne sinema seyrettin, ne tiyatro.
Elektrik, havagazı, su, soba,
Ve karyola bile yoktu evinde. Denize giremedin,
Okuma yazma bilmedin.
Güzel gözlerin,
Kara peçenin arkasından baktı dünyaya.
Yirmialtı yaşındayken
Yaşamadan öldün... Anneler artık yaşamadan ölmeyecek...
Böyle gelmiş,
Ama böyle gitmeyecek!
yazıktır lan o insana bir kere olsun film öncesi sabırsızlığın amına koyduran reklamları izlese ne olur sankim? devletin bakmadığı vatandaşlardır ayrıca.

edit: buna eksi oy veren mallar var işte napıcan.
Benımdır. Hep sevgılıyle gıtmeyıs hayal etmısımdır halıyle hıc gıtmedım.
muhtemelen torrentçidir, evinde televizyon yoktur aynı zamanda, sinemanın çok boş bir şey olduğunu düşünür parasızlık ortamsızlıktan değilde belki çok farklı biridir, her insanın ağzı sulanarak yaptığı şeyi yapmak istemeyendir marjinalius kozmopoltanius familyasındandır belkide, sinemadan daha büyük şeylerin peşindedir daha hazlı daha ekşın.

ehem ıhım. kendimi bilmesem bu yazıyla kendimi anlattım sanıcam. ( kendimi bilmediğim gerçeği )
2 kere gittim.

ilk film bok gibiydi sonra arkadaşlarım ile 1 yıl 7 ay önce avengers endgame filmine gitmiştik.