bugün

düşünsene öbür taraf diye bir şey yokmuş, çıldırırsın.

insandır.
abi inanın o kadar bıktım ki birşeyler almak ve yapmak istediğimde param yok demekten, öyle insanlara çok sövesim geliyor.
paraya çok tamah etmemiş insandır; desem de inanmayın , eğer çok zengin değilse çekmiştir elbet. maksat dert etmemek, hayata karşı tebessümü elden bırakmamak bence. maddi sıkıntı çekmek anormal bir durum olmamalı günümüzde.
Hayatında birşey eksik kalmıştır. Tecrübe anlamında, insan ilişkileri anlamında eksiktir.
parasızlığın ne demek olduğunu bilmez. parasını saçma sapan şeylere harcar ve o tür şeylere genelde küçümseyerek bakar. ama insanoğlu hayatının bi noktasında illahaki bunu yaşıyor.
Hayata 1-0 önde başlamış olan insandır.
para biriktirerek zamanla istediği şeye ulaşmanın verdiği hazzı tadamayacak insandır çünkü istediğini istediği gibi elde edebilmektedir.
Hadi bi itiraf gireyim. Bu konuyu kendimden biliyorum. Bir noktaya kadar cok iyi goturdugum egitim hayatim ergenlik ve hayati sorgulama devrinde raydan cikinca ikinci senemde de universiteyi kazanamamistim. istedigim yeri daha dogrusu. 3 ve belki dorduncu hazirlik yili ufukta gorunurken cevremdekiler pek cok telkinlerde bulundu. Ozellikle abim, git siktir git nereye gidersen sen oku diye bu kadar para dokuldu yedigin boka bak git de sonra olmazsa bi daha hazirlanirsin deyince ben de herhalde artik kazansam iyi olur deyip bir karar verdim. 3 gomlek, 2 pantolon bi spor ayakkabi alarak ve sadece karnimi doyurup sigara tutturmeme yetecek kadar parayi pesin alip yalniz yasayan annanemin kuzeninin yanina yerlestim. Uc dort ay kadar kalip sadece bir kere tras olmustum o donem. Hamburger yiyemeyip yalandigimi bilirim. Annem dayanamayip para yollamak isterdi kopek gibi dilim duserdi ama yok derdim. Eve iki kere gittim o donem, annem oglum bu tip ne gel don artik diye aglamakli olmustu. Kalburustu bir semtti ve kimseye durumu izah etmemistim. Bir seyler ismarlamaya kalkan cok arkadaslar edindim. Onlara ders konusunda cok yardimlarim dokundu. Cok da acayip keyif aldim, ders calismaktan baska bir sey yapmak icin param, imkanim yoktu. Sigaradan kisarsam aksam kafelere gidip kahve bira ivir zivir icebiliyordum ama ne mumkun amk, ictimmi bayilana kadar duran biri degilim. Yalanmayla gecti gunler. Sinav minav bitince arkadaslarla goruselim dedik. Duzgun bi kilikla karsilarina cikinca vay amk demislerdi. Kizlarin sende bi boklar oldugunu biliyordum imalari hostu. Tek kotu yani benim hayatimi bu sekilde rayindan cikaran kiz arkadasimi tekrar gorup motuvasyonumu kaybetmem oldu. Ama cok sey ogrendim. Hayat guzel.

Bu insanlarin bazilari icin vazgecmek kolaydir, mucadele etmek bi yerden sonra cok da gerekli degildir. Bunun icin mucadeleye dayali bi sporu hayatin ortasina sokmak insana cok sey ogretebilir. Para guzel sey aga. Allah herkese versin.
Onu bunu bilmem. Bir erkeğin adam olabilmesi için maddi sıkıntının ne olduğunu bilmesi lazım. Aksi halde çiğ kalır, olgunlaşmaz.
tek başınayken yaşayacağı en ufak zorlukta tüm kontrolünü kaybedip saçmalaması muhtemeldir.