bugün

bir amacımız yok herşey agnostik kavramlar üzerine kurulu nihilst olayım diyorsun hayat için birinin umrunda olmuyorsun ne uefan kupam var bu hayatta ne 6-0 galibiyetim dedirten şey. insalar yaşamak için çalışıyor ama çalışarak ölüyor ironik bir hayat adını sadece şans olarak duyduğum bir tanrı gerisi boş gibi geliyor sanırım en iyisi 27.yaş gününde ölmek.
yaşama nedeninin olmamasıdır.
(bkz: hayatın acımasız olduğunu anladığımız anlar)
hayatın amacı yoktur. insanın amacı vardır. yoksa ee hadi ölelim o zaman.

hayatın amacı yoktur diyemeyiz tabii.
Yanlış yoldan varılan doğru kanıdır. Rastgele varolmuş bir yaşam formu olduğumuz için evren içerisinde yaşamın bir amacı yoktur.
yaşama amacı olmayan insan, okyanusa açılmış, rotasız gemiye benzer, rüzgar ne tarafa savurursa oraya gider, ta ki bir girdab gemiyi okyanusun dibine çekene kadar. artık karanlıklarda kaybolunur.
(bkz: absürdizm)
karın tokluğuna yaşamaktır.
Boş insanların inandığıdır. Oysa ki insan hayat amacını kendisi seçer ve o amaca ulaşmak için mücadele eder. Boş beleş insanlar da amaçsız amaçsız yaşar.
Hiç dünyaya gelmemek bir seçenek olabilirdi sanki.
ilk insanın ne kadar şanslı. gerçeği ve amacı bilmek ona esaslı olarak bahşedilmiş. son zamanlarda aklımdan çıkmayan bu düşünce doğrultusunda sanki insanın hayatı belli bir yaştan sonra ruhen bitiyor sadece bedenen devam ediyor gibi geliyor insana.
nereden bakıldığı ile ilgilidir.
eğer dini açıdan bakılacak olursa, çok önemli bir amaca hizmet etmektedir hayat.
bizlere bu hayatı bahşedene kulluk yapmak, hem de iyi bir kul olmak gibi.
çünkü kimi zaman beğendiğimiz, kimi zaman da lanet okuduğumuz, bu hayata dair amellerimize göre uhrevi hayatımız düzenlenecektir.
olaya bu açıdan bakıldığında, aslında hayatın çok büyük bir amacının olduğu, görülmektedir.
her sabah 'yaşamaktan nefret ediyorum' diyerek güne başlamama neden olan şeydir.
depresyonda olan insanların hissettiği.
aşık değilseniz muhtemelen hissedebileceğiniz duygu.
hayatının bir amacının oldugu sanılması.
kendimize anlam katma çabamız bencilliğimizden yoksa hayatın bizim anladığımız anlamda bir anlamı yok.
Hayatın bir amacı olsa insanlık denen şey var olmazdı.
yeni hobiler yeni şeyler edinin ne biliyim yapmadıgınız şeyler yapın. yada koyun götüne rahvan gitsin
Bazen insanın bu düşünceden kendini alamaması gerçekten çok doğal. Kimsenin bi suçu yok.
ya da baska bir deyisle (bkz: sonu bilinen bir filmi izlemeye devam etmek)
ateistlerin ilk maddesidir.
artık hiç birini umursamadığım durumdur.son zamanlarda birilerini düşünmeden arayıp sonra tam kapatacakken karşımdaki alo demesiyle çekilmeyen o muhabbetten sonra kendime "ben niye aradım?" diyorum.hayatım bundan ibaret.sanırsam aşırı asosyallik bir durumum var ya da bende oluşan bir olgunluk...