bugün

gayrimeşru işler yaparak. ölümsüzlük gibi bişey kanunlara uymamak amk. acayip hissettiriyo. işe kapalı alanlarda sigara içmeyle başlayabilirsin.
özgün olayım dedim de üstteki puşt iyi özetlemiş.

imza: tahammul edilen

lokaston: adana

Her günün değerini bilerek. Evet.
bekar kalarak!
üstteki yazarın yazdığını daha da genelleyip, kıyaslama yapmadan diyorum.

başkasının hayatı ile kendi hayatını kıyaslamamak. Sana çizdiği mutluyum imajını elinin tersi ile it. onlarınki mutlu olmak değil yavrum, inan değil. birçok arkadaşımın dışarıya çizdiği imajı biliyorum, birkaç örnek vereyim:

bir çift arkadaşım var, evleneli 2 yıl falan oldu sanırsam. çocuk, kız için ailesini karşısına aldı. kız zaten salağın teki, çocuk daha farkında değil. kız için hayatındaki herkesi kendinden uzaklaştırdı. şimdi evlilikleri de iyi gitmiyor ama instagram'da paylaştıkları fotoğraflar ile herkes mutlu olduklarını düşünüyor.

bir arkadaşım var, ailesi yüzünden çok sıkıntı çekiyor. annesi ve babası ile arası iyi değil, kendi hataları oldukça fazla ama yine de instagram'da paylaştıkları sayesinde herkes mutlu sanıyor. hayatı kusursuz diye düşünüyor. sürekli dışarıda, erkekler etrafında dört dönüyor falan sanıyorlar.

ne biliyim ya. anın tadını çıkar, gerisi hallolur gibi geliyor. bi'de çok takma, düzelir elbet.^^
Zevk insana haz veren şeydir. Hazlar ise ihtiyaçlar giderildiğinde meydana gelir. Aç karnı doyurmak gibi. Temel ihtiyaçların tamamı giderildiğinde bireyin haz eşiği yükselir. Hoşuna gitmesini istediği başka şeylere yönelir. Bu da kişiden kişiye değişen bir durumdur. Öncelikle her insan kendinin nasıl mutlu olduğunu bulabilmeli. Kimisi evinde oturarak kimisi gezerek mutlu olur mesela. Bir de hayattan gerçekten zevk almak için başkalarının mutluluğuna odaklanmamak gerekir bu insanı mutsuz yapar ve zevk almasını engeller. Mesela fazla kilosu olan bir kadın sosyal medyada sürekli zayıf kızlara bakıp kilolu olduğunu düşünmeye devam ederse hayattan zevk alamaz.
Kendinizle barışık olarak. neden böyleyim şuram da şöyle olsaydı buram da böyle olsaydı şuyum eksik buyum yok gibi memnuniyetsizlikler daraltır insanı. Söylenmeyin yaşayın gitsin hayat kısa zaten.
Yapmayıp pişman olacağına yapıp pişman ol.
Maddi zevklerin doygunluk hissi vardır. Uzun süre idrarını tutup yaptığında bile anlık zevk alırsın. Sürekliliğin olması için amaç gerekir. Amaç kimi zaman aile olur, kimi zaman sevgili, kimi zaman bağdatı fethetmek olur, kimi zaman kim olduğunu anlamak.
Valla birisi bana bunu harfi harfine de anlatsa ben yine kendi ağzıma kendim s.çarım.
günaha girerek.

günah olan herhangi bir şeyler yaparsanız bu hayattan zevk alırsınız ama diğer tarafta ananızı ağlatırlar.
güncel Önemli Başlıklar