bugün

kelebekler. bir haftaya sığdırman gereken koca bir ömür. bir haftada ne kadar koca olabilir ki ömür. muhtemelen allahım al canımı demeye fırsatları bile yok.
babanızı ağlarken görmek,
bir zamanlar sevgili olduğun kişinin şu sıralar bir başkasıyla sevgili olduğunun öğrenmek,
ülkenin hiçbir zaman senin idealin doğrultusunda yönetilmeyeceğini bilmek,
her sevdiğinin bir gün öleceğini bilmek.
sonu 0 ya da 5 ile biten sayılarlı yıldönümlerinde daha çok şamata ya da daha çok masraf yapmak.***
yaz sıcağında kapıya gelen karnı burnunda* anketöre "allah tamamına erdirsin, zor olmuyor mu böyle çalışmak?" sorusuna alınan cevaptır: "aslında çok zor ama çalışmak zorundayım. ikizlerim 1 ay sonra gelecek, evde beni bekleyen 3 yaşında bi çocuğum var,komşuya emanet ettim onu da. anne ve babamı ısparta'daki uçak kazasında kaybettim,onlardan 1 ay sonrada eşimi. şimdi ankara'ya gitmek için para biriktiriyorum,teyzem var orda onun yanına gitmek için."

//not: bilet parasını verme isteğimi 'hayır kesinlikle olmaz,ben sadece çok bunalmıştım paylaşmak istedim.' diyerek reddetmiştir.

tanımsa eğer; görülenler karşısında bir kez daha şükretmek gerektiğini ortaya koyan olaylardır.
vejeteryan tatar olmamasıdır.*
çocukluk yıllarımda makarna'nın bizim için lüks bir yemek olması.
ajda pekkanın babandan daha büyük olması. onca hayal, onca fantezi.. gerçeği öğrenince içi burkuluyo adamın.
senin sevdiğin şahsın gün gelip de ben seni sevdiğimi sanmışım meğerse sevmiyormuşum demesi..
işsizliğin hat safhada olduğu bir ülkede ne kadar okursan oku bir baltaya sap olamayacağını her gün düşünerek kahrolmak.
görsel
eski sevgilinin eski olduğu andan sonra acı çeken bünyenizde daha çok farkedilen detaylardır.
yanınızdan geçen sokak köpeğini sevmek için elinizi uzattığınızda korkudan gözlerini kırpıştırdığı an.
bazen olaya ne kadar iyi niyetle ve masumca yaklaşsakta olmayınca olmuyor olması.
(bkz: pes te para piriktiren insan/#7607362)
"neden?" sorusunun cevabını bulamadığı anlar...
gözünüzün önünde bir kedinin araba tarafından ezilmesi, ardından kedinin çırpına çırpına can vermesi. ve bunu sizin tüm ayrıntılarıyla görmeniz.
kendini, en zavallı gördüğün bir böcekten bile daha zavallı hissettiğini farketmektir.
ikiside hasta olan karı koca yaşlı çiftin duvarlarında asılı olan, eski günlerinden gülen bir fotoğraf.
sabahın köründe okula gidebilmek için evden çıkmışsındır. biliyorsundur geri döndüğünde gene o sıcak eve adım atacaksındır. ama kadıköy rıhtımda köşedeki iş bankasının yanında üşümemek için üzerini tamamen örtmüş bir kadın hep orada yatıyor olacaktır sabahları.
işsizliğin kol gezdiği bir ülkede iyi kötü bir iş bulmuşsunuzdur, hayatınızı ve evinizi değiştirmişsinizdir, her şeyi bırakıp başka bir şehire gitmişsinizdir. ancak gerizekalı müdürünüz yüzünden hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atılmışsınızdır ve aileniz apar topar eşyalarınızı toplamak için yanınıza gelir. bunun en iç burkanı ise zaman zaman o günleri düşünmeniz ancak elinizden bir şey gelmemesidir.
sevgilinin ya da eşinin, çok sevdiğin biri tarafından sevilmemesi.
yaşamanın savaşla mümkün olacağı gerçeğidir. öyle ki bu savaş önce kendinle ve en zor olanıdır.
bu gün kalabalık bir caddede hızlıca yürüyordum acelem vardı yani insanlara çarpmamaya elimden geldiğince dikkat ediyordum.Birden ayağıma birşey dolandı baktığımda bir çubuk gördüm o kadar gergindim ki adamın üstüne bile atılabilirdim. " Afedersiniz " dedi. Kafamı kaldırıp adama baktım sonra elindeki sopaya adam görme engelliydi ve ben onun sopasına çarpıtığım için onu affetmeliydim ne kadar ironik. kendimden utandım. Adama asıl siz afedersiniz ,kusura bakmayın diyebildim sadece. yolun devamında geçmesi gereken bir anayol vardı eve gelince fark ettim. ve bu gün genelde çok duyarlı bildiğim ben , bencil herifin teki olmuş gitmişti.o adam gibi binlercesi var bugünden sonra ben onlara çok daha dikkatli davranacağım ama ya hala kendi engelinin farkında olmayanlar?
uzun zaman sonra sevgilinle buluşacağın an en yakın arkadaşının sevgilisi yüzünden sahilde içmesi ve maalesef ki bunlar arasında seçim yapmak zorunda kalmak.
bazi kadinlarin biten iliskisinin ardindan seni siginacak bir liman olarak görmesi. akabinde bir iliskiye baslanmasi. sonra kizin / kadinin aklinin basina gelip;

-ya ben seni sevmiyorum aslinda, öyle bos anima denk geldi..

tarzi aciklamalar yapmasi. senin göt olman.

not: ben degil la benim bi arkadas yasamis.