bugün

hayata bakışınızın değişiklik göstermesi durumudur.

başımdan geçenlerle örneklendirmek istiyorum bunu ;

15 yaşındaydım. çok feci aşık olmuşum gözde diye bi kıza. o zamanlar aldatılma korkusu , anlaşamama ihtimali , para pul vb. şeyler önem taşımadığından ötürü çok sevebiliyorsun birini. böyle manyak gibi , deli gibi. o kadar ki bi kız görecek olsam ne kadar güzel olursa olsun kafamı çevirir "benim sevdiğim var , hıh!" moduna geçerdim , her dk onu düşünürdüm , aklıma gelince içim erirdi , bir yerden aşağı düşer gibi olurdum , herşey güzel gözükürdü gözüme...

neyse gelin gelelim duruma ;

bi şekilde kızla konuştum "olur" dedi sevgili olduk falan filan. ama o zamanlar hem ergenlik hem heyecan var derken kızın elini bile tutunca altta tatanga dansı yapıyordu benimki. neyse , konu bu değildi , toparlıyorum...

o sıralar bi çizgifilm izledim , donald amca var yanında 3 tane yeğeni mal mal işler peşindeler felan. onu izliyorum evde. öyle bir gülüyorum öyle bir gülüyorum ki ağzımdan baksan 12 parmak bağırsağımı görürsün o derece. anamdan terlik yemiş gibi gözlerimden yaş geliyor.

neyse , aradan 3-5 ay geçti biz ayrıldık tabii (o zamanlar çıktık zannedince ayrıldık da zannediyorsun haliyle) benim moral yerlerde. bi de bi elemanla gülüşüp duruyor kafamı duvarlara sürtesim geliyor , gözlerime kalem sokayım da görmeyeyim istiyorum , o derece seviyorum halen..

eve geldim , gene bu donald amcamın çizgifilmi , hatta o çok güldüğüm bölümün aynısı oynuyor. ama bu sefer o kadar çirkin geliyor ki bana çizgifilm , bırak gülmeyi tebessüm bile etmedim. çok salakça ve saçma geldi. bir de bunun üstüne çizgifilmde kuzenlerden birinin aşık olduğu kız onu kıskandırmak için başkasıyla kakara kukara yapınca televizyona kafa atasım geldi , üstüne çıkıp tepinmek istedim , "götü olsaydı da kendi fişini kendi götüne soksam oç un" dedim...

sonra düşündüm ;

"daha 3 ay önce aynı çizgifilmi aynı kişi olarak izledim. birinde yerlere yatarken diğerinde dayanamadım bile , birinde komik şeyleri görürken diğerinde sinir bozan şeyleri farkettim ne oluyo lan? mallaştın iyice sen" dedim kendi kendime. sonra anladım. aslında tüm hayat böyleydi , herşey bir donald amca çizgifilmi gibi...

aslında herşey ve herkes aynı , tüm senaryo aynı...

senin nasıl baktığına oranla seni delicesine güldürebilir de , sinirini/moralini bozup hayattan kaçmak istemeni sağlayabilir de...

herşey senin değerlendirmene bağlı kardeşim...

hayat kötü değil , sen yanlış yerden bakma yeter ki...

edit : imla
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar