seferi olduğunu bilmeyen insan davranışı,

yapan personelse diyeceğim ama personel tuvaleti vardır herhalde.
zor şartlarda bile ibadetinden geriye kalmak istemeyen insandır. sağolasıdır.
Gösteriş yapmasalar bir sakıncası olmayan insan eylemi...
(bkz: evladım uçağı kıbleye doğru çevirir misin)
bindiği uçağın düşme ihtimalini göz önüne alarak, "eğer ölürsem en azından abdestli öleyim." düşüncesinde olan insandır.
hosteslerden kaynakladığı düşünülen durumdur.
seferi olan insan namaz kılmamakla mükellef olmadığı için farzları 2 rekat olarak kılabilmek için -ki akşam namazı yine 3 rekat kılınır- acele ediyordur. zira havaalanları malum hareketin çok hızlı olduğu yerler. dakikalarla uçak kaçabileceği gibi namaz da kaçabilir.
o modern(!) havaalanlarımızda abdest alacak herhangi bir yer bulamamış normal bir müslümandır.

havaalanında tuvalet olmasaydı olacak olanlar kadar normaldir.zira namaz kılmak müslümanlığın gereğidir..
şimdi o pis dediğiniz ayaklar günde en az 5 defa yıkandığı için ona laf atanların yüzlerinden daha temizdir bu birincisi.

ikincisi gösteriş için götünde don yokken 2000 tlık telefonla dolanan bireyler abdesti nasıl gösteriş malzemesi haline getirirler anlamam. havaalanında gördüğünüz adam size hava atsa ne olur bir daha görecek misiniz sanki?

namaz vakti geçiyordur, uçağa yetişecektir, abdestsiz dolaşmak istemez bunda ne var. asıl sorun kimde biliyor musunuz? müslüman bir ülkeyiz diye geçinen bir ülkede ayak yıkama lavabosunun göz ardı edilmesi. adam ayağını klozete mi soksun yıkasın mecburen lavaboda yıkayacak ve siz bunu hiç anlamayacaksınız.
uçuşa geçmek için hazırlık yapıyordur.
Tuvelet içinde dua okuyan insandır. Ya da dua okumadan abdest alandır.
müslümandır.

ben hiç uçağa binmedim ağalar, bilmem nasıldır hava alanı. görgüsüz, beyaz türk olmayan bir köylüyüm. bilmiyorum hava alanlarının mescit ve abdest almaya müsait yerleri var mı?
yalnız seferi olmak vakit geçirmeye bahane olamaz, seferilik sadece rekat sayısını azaltır.

hasta yatağında tüm bedeni felçli bir insanın dahi vakit geçmeden zihniyle konsantre olarak namaz kılması hükmü vardır, sanırım bu örnek yeter.

bu örnekten yola çıkarsak hawking müslüman olsa mesela gözleriyle ve zihnen konsantre olarak namaz kılabilirdi.
Tuvalette dua eden insandır. Osuran, sıçan, 31. Çeken her sey var ama o orada dua ediyor. Komik adamlar.