bugün

sakatlandığımda ayağımda olan kramponum. kötü bir anısı var, niye saklıyorsam...
bir gün elektrikli bisikletimle giderken bir kız "ehliyet sınavına geç kalıcam beni götürür müsün?" dedi. ben de arkama bindirip götürdüm. bana bilekliğini vermişti. o bilekliği kilere atmıştım. orda duruyor hala. örümcekler yemediyse...
boş sakız kutusu.
Mado ıslak mendili.
Evet böyle mallıkları her insan yapar değil mi?
minicik bir pembe çıtçıt toka.
(bkz: atari jetonu)
taşınırken bir çoğunu atmış olsam da hala varlar. mesela;
- arkadaşımın yüzerken bulduğu cam kelebek
- farklı insanlardan hediye olarak gelen ismimin yazılı olduğu kağıtlar. (ana okulundan lise sona kadar)
- ilk ayakkabım, mama önlüğüm, montum, bere takımım, abiye elbisem
- ilk oyuncak bebeğim (alındığında benimle aynı boydaydı)
- ilkokul 2. sınıf defterlerim
- ilk defa bindiğim araçların biletleri
daha ilkokulda iken, kardeş okul projesi ile okulumuza gelen ingiliz bir öğretmen kalp şeklinde turuncu kiremit bir kolye hediye etmişti. kazık kadar oldum hala bakıp bakıp duygulanırım.
Annemin ilk saçlarımı ve göbek kordonumu saklaması sanırım.
3. sınıfta sevdiğim kızın meyve suyu içtiği pipeti çalmıştım. Hayatımın ilk serseri aşıklığıydı. saklıyorum da nerde bi bilgim yok
bonibon kapağı (içinde harf yazardı), içki kapağındaki bilye, kopmuş bileklik, ataç, silgi, anahtarlık, saç teli, şeker, mermi, saç bandı vs vs. bunlar sadece ilk aklıma gelenler.
annen üzerinde kullandığım prezervatif.

hala yatağımın yanıbaşına durur.
Koltuk takımı. Evde yer kaplamasa iyi de.
izmarit dahil olabilir.
Motoru yanmis arabanin pistonundan iki adet kupe kestirtmek.
Otobüs ve uçak biletlerimi saklardım.
Dönem dönem yaptığım temizliklerde önem sırasına göre teker teker attım onları.
Anlamlı bir yolculuk yaptığımda yine saklarım bunu.
ilk randevumda kahve yanına gelen minik çikolata kutusu. Sanırım o zaman ki tuhaflığımdan dolayı yalnız kaldım.
aldığı çilekli süt kutusunu saklamıştım, annem çöpe atmış...
bende 6 senedir duran, bir arkadaşın saç teli var ama onun haberi yok aramızda kalsın ;)
Kullandığım ilk basmalı kalem . 20 yıl geçti hala saklarım. Aslında hatıralara önem veren bir olduğum için bir çok şeyi saklarım.
Benim sakladığım genelde bilet oluyor. ilk sinema bileti,otobüs bileti gibi şeyler. Kitapların arasına koyuyorum yıllar sonra bulduğumda duruma göre iyi ya da kötü yad ediyorum.
bir cornetto'nun karton kapağı. bir zamanlar.
kendi başıma tuttuğum ilk evin kira kontratı.
eski aşklardan mektuplar.
at nalıdır. zamanında veli efendi hipodromunda verdilerdi şans getirir diye. gerçi ters etki yarattı o günden beri ama olur o kadar *
güncel Önemli Başlıklar