bugün

"varlığında varlığın var olmasının söz konusu olduğu bir varlık olarak var olan bir varlığım."

sabah oldu böyle oldu.
kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor. Oğuz ATAY
ümit, kötülüklerin en kötüsüdür, çünkü işkenceyi uzatır. Friedrich NiETZSCHE
ama sormadan gitme sorular dolu
sen dönmeden de döner samanyolu.
"Bilirim gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor."

Zakkum' un Anason şarkısının klibinde amcamız söylemiştir bunu, o ağarmış saçları ve yaşlı gözleriyle...
"durup dururken, alakasız bir zamanda arayan eski sevgililer ikiye ayrılır; canı çekenler ve acı çekenler"
''Kitaptan değil, kitapsızlıktan korkmalıyız.''
"girls usually wait lover men on adolescence but girls always fall in love to fu"ker men on adolescence."
iyilik yapmaya devam et.. Karşındaki o iyiliğe layık olmasa bile, sen o iyiliğe layıksın. Che Guevara
(bkz: kesin ip var amına koyim)
Şimdi Beni Uçurumdan Atsan Düşene Kadar Aklımdaki Tek Şey Sırtıma Değen Ellerin Olurdu.
--spoiler--
En çok yaşamış olan uzun yıllar yaşamış olan değil, yaşamının anlamını en fazla anlamış olan insandır.

kierkegaard
--spoiler--
hepimizin içinde bir çocuk bir de hayvan vardır. içimdeki hayvan, çocuğu yemişti...
Murat Menteş
-bir tatil köyüne gittiğiniz zaman görmüşsünüzdür, 5 yaşındaki alman çocuğu yemeğini alır, oturur hapur hupur yer. bizim 10 yaşındaki çocuğun yemeğini babası alır, annesi yedirir, halası ağzını siler. çocuk 35 yaşına gelir, halâ ana, baba, hala peşinde koşar. -ahmet şerif izgören
(bkz: kimse de demiyo ki aga bu nedir)
Siz onları başkalarına ne yaptıklarından tanıyacaksınız. incil

''Hem onlara: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın." denildiğinde: "Biz ancak ıslah edicileriz." derler.'' Kuran-ı Kerim
"Sinir bozucu ilişkiler yaşamaktansa, keyifli geceler sunan yalnızlık tercihimdir"
Tek ihtiyacım neydi biliyor musun? Bir papatya yaprağı daha.

(bkz: Edip Cansever)
kaç yüzyıl yaşarsanız yaşayın, ölüm yine ebedi olacaktır.
ben en çok senin gülüşünü özledim.

ekmeği aramaz oldum gülüşün kadar.

sen güldüğün zaman gül reçeli damlar dudaklarından.

ben en çok adımı senden duymayı özledim.

öyle bir şeydin işte sen, akıllara zarar gönlüme yar’ardın…
öleceğini bile bile yaşamak zorunda olan tek canlı insandır.
daha nen olayım isterdin; onursuzunum senin.

cemal süreya
kalabalıkların içi boş uğultusu, içinizdeki uğultuyu oyalar.
alevleri yalnız başıma izleyeceksem dünyayı kasıp kavurmamın ne anlamı var ki?

bazen, sana baka baka kendime çektiğim ziyafetle doydum sanırken, bir bakışın açlığıyla ölüyorum sonra.

makyajı akıyor farklılığının, herkesleşiyorsun
ben seviyorsam, sen bahanesin..
gün gelicek ''keşke büyük bi iyilik için küçük bi kötülük yapsaydım'' diyeceksin .
güncel Önemli Başlıklar