bugün

karısı vitrin mankenidir.
en son lombak'ta çizilen kahramandır.ciddi hasta ruhludur.
alpay erdem kişisinin zannımca içindeki hayvanı ortaya çıkardığı karikatür karakteridir. mutlu olduğu zaman kafasında beliren hüseyin isminde bir cini, vitrin mankeni olan bir karısı, ismail'e aşık olan bir askerlik arkadaşı, ölmüş olmasına rağmen yerinde duramayıp eve geri dönmüş iskelet bir amcası, paso ot içen gemide yaşayan yıllardır ayağı yere değmemiş nal kafalı bir dayısı vardır. bu şartlar altında insan nasıl olur da hasta bir ruha sahip olmaz. varın gerisini siz düşünün.

ha bir de the beatles ve leylek hastasıdır kendisi.
''naber bak harika esrar sardım sana,çekcen mi bi fırt. çek çek çekinme. gel döndürelim'' gibi cümleler kuran esrar keş bir dayısı olan alpay erdem şaheseri.
çok sevdiğim karakterdir. * şizofrenlerin şahıdır.
gelmiş geçmiş en sıra dışı karikatürlerden biri. sırf bu adam için okunur o dergi. sırf bu adam için...

kralsın!
son 3 macerasından birinde çükü küçülmekte, sonuncusunda da aksine büyümekte, ve bu iki durumda kendisini üzmekte idi. ve en iyi arkadaşına elletmeye çalışıyodu. hakketen hasta ruhlu bi arkadaştır bu. ha üçüncü macera neyle ilgiliydi hiç hatırlamıyorum.
Sevgilisi ile buluşmaya beykoz rakı fabrikasının duvarından söktüğü ızgara ile gittiği bir bölüm vardı. Orada kopmuştum.