bugün

adına turkuler olan isim
(bkz: drama koprusu)
(bkz: hasan şaş)
hasansör, florhasan, "hangi hasan sana basan hasan" şeklinde iğrenç esprilere maruz kalan yazar değil tabi isimdir.
ülkemizde hüseyinden ayrılmayan isimdir.Hz.Muhammed'in torununun adıdır.
(bkz: hasan hüseyin)
erkeklere yakışan güzel isimlerden biri.
(bkz: drama köprüsü)
abilere cok yakisan isim..
" hangi hasan ? " diye sorulmaması gerekir. Sonuçları çok vahim olabilir.
arapca asli hassan olan, ama dilimize hasan olarak gecen, güzel anlamina gelen erkek ismi.
anlam olarak güzel huyve iyi davranış manasına gelen arapça kökenli isim
-hasanın sana selamı var olum.
-hangi hasanın.
-florhasanın. ehüüehhüüüehüüü.
-neyse bunada şükür hiç değilse sana basanın demedin.
(bkz: bakkal hasan) hasan ismine yapılan yakıştırmalardan biridir. * *
espri anlayışı kıt insanların;

-...
-hasan
-hangi hasan?
-g.tüne damga basan hasan..
-:' ...
şeklinde diyaloglara girişmelerine sebebiyet verebilen isim.
(bkz: hasan pulur)
(bkz: hasan ünal)
golcü futbolcudur. pele dahil böylesi gelmemiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=a133OzS66xA
türkiye çapında nam yapmış şöhreti ülke sınırlarını zorlayan japon hayranı bir kardeşimizdir kendileri.

http://www.wordpress.tokyotimes.org/?p=469

not:iyi bakınız sayfanın ortalarına yakın bi yerde.
sadece san olarak çağrıldığında anlaşılan nadide isim.
"hasan bana basan mı" ego otobüs bileti biten arkadaşın hasan isimle arkadaştan bir ricası.
Hasan: efendim !
O arkadaş: bana la bana !
Hasan: la bi ..ktir git, ..ne misin lan sen.

anısında baştacı olan isim..
''güzel yüzlü'' anlımana gelen arapca isimdir.
HASAN Türkiye'de en çok kullanılan 7. isim (... 5. murat, 6. hakan, 7. hasan, 8. ibrahim, 9. hüseyin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 120 kişiden birinin adı HASAN ve ismin yaygınlık oranı binde 8.32.

HASAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 19:25 itibariyle yaklaşık 598,406 kişinin isminin HASAN olduğu ve HASAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 9889 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HASAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 163.77 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 50,121 HASAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HASAN sayısı her yıl 430 kişi artıyor.

HASAN Türkiye'nin en yaygın 7. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 7. ad ise Joseph ismi. HASAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 5. James 6. William 7. Joseph 8. Richard 9. Thomas isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
mektup yazdım hasana
ha hasana , ha sana ...
+Mehmet,Hasanın sana selamı var.
-hengi Hasanın.
+g.tüne damga basanın.
not:mezi olsun istedim.
bir erkek ismi olmaktadır. ülkemizde de sıkça kullanılır bu isim.
haaaasssss an. diyede söylenen karizmatik erkek ismi.
yok toprakcan yok utku yok ıtır gibi abudik gubidik isimlerin yanında pek bi asil durur.
babamın ismidir.Amcamın ismi olan Hüseyin ile aynı anlama geldiğinden,dedemi suçlamama sebep olmuştur.
genelde arkadaşlarında hasan boka basan gibi dalgaları vardır.