bugün

2. sınıfta komşu teyze gelip " Oğlum bizim kıza hocası ödevi vermiş Türkiye haritası çizilecekmiş Harita Mühendisisin bir yardım et be yavrum. " dediği zaman anlamalıydım yanlış yerde olduğumu.
Memlekette iş yapacağını bilsem şu dakka gül gibi işimi bırakıp olmak istediğim meslek.

Aşığım haritalara.
Hic anlasamadigim muhendislerdir biktim gotlerini toplamaktan
Hayir aq 4 tane cizgi cizmek ne kadar zor olabilir.
cahillik edip aşağılayın siz, canavar gibi para kazanan meslektir..

amaç paraysa dakka durmayın yazın ve adam gibi okuyun..

sonra gelip benim işlerimi teşekkür mahiyetinde bedelsiz yaparsınız herhalde eşşek değilseniz diye de umuyorum açıkçası..
Serbest calisma sansina sahip her meslek grubu gibi bu meslek grubu da cebinde piyango biletiyle dolasir.
Mühendislik kavramı artık yavaş yavaş siliniyor. Çünkü herkes mühendis oluyor. işsizlik dağ oldu iiBF bölümü çöpe döndü. Allah yardım etsin.
kuzenimin ve eniştemin mesleği. iki şubeli büroları var. para sıçıyorlar maşallah.
Sorma mooruq ya büro açıyoz ayydda 20-40 bin gömüyoz moruk ayıpsın..

Diyen trollere itimat etmeyin.

Büro açmayı bırak büroda iş bulma ihtimaliniz %0.001 gibi bir ihtimal. Ki bulsanız dahi alacağınız ücret asgari ücret (bana asgari ücret 1800 civarı iken 1500e çalışmam istenmişti).

Sürekli iş kovalarsanız Dağ başında şantiyelerde aylarca ev yüzü görmeden 2,5-3 arası bir maaş alabilirsiniz. Ki 3. Havalimanı inşaatında ana firmada(iGA) çalışmış biri olarak orda bile harita mühendisi maaşı 2.5 bin tl idi.

bu bölümün hem teknikerlik hem mühendislik diplomasına sahip biri olarak son diyeceğim şey okumayın.
2 yıllığını hele zaten hiç okumayın piyasa 2 yıllıkların yaptığı işi yapan çekirdekten yetme eleman kaynıyor. Sonra lise-ilkokul mezunu adamlara abi/usta/şef çekersiniz.
Ki orda da alacağınız maaş rezil iş koşulları+ asgari ücrettir.

Gidin işportacılık yapın daha iyi.
10 yılı aşkın bir süreden beri bu işin içinde olan biri olarak söyleyebilirim ki,

Artık eskisi gibi paralar kazandırmayan meslektir.

Kadastral çalışmalar bitti, ha şimdi toplulaştırma, yenileme falan var, lakin çalıştığınız şirkete eskisi gibi para kazandırmaz.

Ha tersimat bürosu açarım keyfime bakarım 3e 5e bakmam derseniz, o da yalan oldu zira 1 ay netcad kullanan adam emin olun sizin kadar iyi tersimat yapabilir.
lisede bir kız vardı, defalarca kez sevgilisine kaçtı.
bir ara okulu bıraktı falan.
geçenlerde instagramda karşılaştım, harita mühendisliği okuyor.

insan gerçekten hayret ediyor.
güncel Önemli Başlıklar