bugün

yök'ün yaptığı har(a)ç zammına ithafen söylenmiş bir isyan sorusu. öğrenci olmak, mezun olmak ya da öğrenci olmamak bir şey değiştirmiyor. bu soyguna sessiz kalmayan her bireyin sorduğu sorudur. birinci öğretimlere sabit %8 zam ve ikinci öğretimlere minimum %100 zam, bazı ikinci öğretim programlarına da %500 e varan zamdan sonra kafayı sıyırmamak elde değildir. böyle bir insafsızlık yapılamaz. unutmayın ki özellikle ikinci öğretim öğrencileri ceplerinde bol para olduğundan değil bu saçma sapan sınav sistemi yüzünden puanı oraya yettiği için orda okuyan öğrencilerdir. %100 - %500 zam hangi insafa sığar?
ne harç ne haraç sadece yağlı kazık şeklinde cevaplanması gereken masum bir soru cümlesi.
O kadar paramız "YÖK" ki dedirten , öğrenciyi mağdur etmeye yönelik haraç zammı
ne harç ne haraç resmen soygun şeklinde cevaplanması gereken nefret dolu bir soru cümlesi.
lan o değil o parayı ödemek var ya inan olsun evlat acısı gibi oturuyor içime. tek kalemde gidiyorsun ve bankada 15 dakika sıra bekledikten sonra 400 liraya yakın bir parayı haşşşş diye bayılıyorsun. sayın yök başkanı ve değerli milletvekilleri! hele bir düşünün bakalım bu öğrencilerin yüzde kaçı ömründe 200 lirayı bir arada görmüş??? el insaf el insaf!!!
yök'e açık mektup;
sevgili yökçü kardeş. n'aparsın ne edersin. o yukarlardan aşşağıya hiç bakar mısın bilmem. ebenin amına su kaçırmak ifadesini duymuş musundur onu da bilmem. bir de eşşegin damı vardır ki neyleyesin.. sen ki ordan bize bakıp polislerini yollarsın üniversite kapılarına, sen ki konuşmanın sesini çıkarmanın ama en basiti düşünmenin yasak olduğu bir ülkenin üniversiteli gençlerinin darbesisin. yaptıkların yetmezmiş gibi bir de üniversitelilerin götünden kan getireyim amacını güderek bizi iyice söğüşlemeye yeltendiğin için çok teşekkür eder, gözlerinden öperim. son bir söz olarak ne idüğü belirsiz bu parayı memur çocuklarından işçi çocuklarından köylü çocuklarından cigerlerini söke söke aldığın ve üniversitelerinde bu 'muhteşem' eğitimi bize sağladığın için o yüce ellerinden öper son sorumla mektubumu bitiririm;

allahsız harç mı haraç mı lan bu?

(bkz: yök bana burs ver lan allahsız)

tanım: yöke sevgisini belli etmek isteyen gencin molotov kokteyliyle yök kapısına giderek sorması gereken sorudur.

(bkz: ikinci ögretimler bir milyar olmuş lan)
(bkz: abo) *