bugün

Size soruyorum dostlar kime oy vereyim?

Ülkeyi ortadoğu çukuruna iteleyen Akp' ye mi?

9 seçim kaybedip ve hala O koltukta oturan Kılıçdaroğlu'nun partisi chp' ye mi?

Ülkeye afganlar, Suriyeliler doluşmuşken tek bir kelime etmeyen sözde milliyetçi mhp' ye mi?

Daha terörle bağlantısı var mı o bile belli olmayan (yani hep biribiriyle çelişkili ifadeler kullanan) hdp' ye mi?

Geçmişte yaptığı manyaklıkları unutup Atatürkçülüğe bürünen Akşener' in partisi iyi parti' ye mi?

Muhsin Yazıcıoğlu gibi bir siyasetçiyi tek kalemde harcayan desticinin partisi bbp' ye mi?

işine gelince Erdoğan' a teşekkür eden, gelmeyince katı muhalif olan yeniden refah' a mı?

1950 ile 60 arasında yaptıklarını tek seferde unutup halkın Ağzına tüküren demokrat Parti'ye mi?

Madımak katliamının baş aktörü karamollaoğlu' nun partisi saadet' e mi?

Adam kazandı deyip hakkını savunmayan ince' nin partisi memleket' e mi?

Zamanında Erdoğan ile beraber yürüyüp çıkarları ters düşünce kanlı bıcaklı olan babacan ile Davutoğlu'nun partileri deva ve gelecek' e mi vereyim?

Çakma Solcu Perinçek'in partisi vatan' a mı vereyim?

Kime vereyim ben oyumu?

Hepsi birbirnden düzenbaz partiler. Bak daha niceleri var bunların, bunlar daha hiçbir şey. Türk siyaseti işte böyle. Dün dediğini bugün yalanlarsın. Bu arada eksileyen arkadaşlar ben olanları söylüyorum. ister kabul edin, etmeyin.
(bkz: ldp)
görsel
önümüzde, çok yakında seçim dönemine gireceğiz.

elbet sizden oy istemeye gelenler olacak...

benden oy istemeye gelenlere birkaç sorum olacak, bu sorularıma tatmin edici cevaplar veren parti benim oyumu alacaktır.

►suriyeli, afgan, ıraklı, filistinli, pakistanlı ve saire...son yıllarda ülkemize doluşan tüm göçmenlerin sınır dışı edilecek mi?

►devri sabık yaratılıp, geçmiş dönemde yapılan usulsüzlüklerin, yağma ve peşkeşlerin hesabı sorulacak mı?

►tiksindirici borç doktrini devreye sokulup, geçiş garantili köprü ve otobanlar, yolcu garantili havalimanları, hasta garantili şehir hastaneleri kamulaştırılacak mı?

►son 20 senede, tarikat, cemaat, vakıf ve derneklere yapılan hibe ve tahsisler geri alınacak mı?

►hukukun üstünlüğü tesis edilecek, güçler ayrılığı ilkesi koşulsuz olarak işletilecek mi?

►parlamenter sisteme geri dönülecek mi?

►kamu personeli seçimlerinde mülakat sistemi kaldırılacak mı?

►üniversiteler bağımsız hale getirilip yök kaldırılacak mı?

►ifade ve düşünce özgürlüğü güvence altına alınıp, basın ve sosyal medya sansürü son bulacak, rtük lağvedilecek mi?

►istanbul sözleşmesi yeniden yürürlüğe konulacak mı?

►askeri lise ve harp okulları yeniden açılacak mı?

►devlet şeffaflaşacak, kamu denetçiliği halk jurileri tarafından yapılacak mı?

►okullarda andımız yeniden okutulacak mı?

yukarıdaki bu sorularıma "evet" cevabı veren parti yahut ittifaklara gönül rahatlığı ile oyumu vereceğim.
akp ye ver diğer partilere vereceğin oy boşa gider hem de hizmet alamazsın.
Tipe ver.
Davutoğlu, sedat pekerin söylediklerini ellerindeki belgelerle pekiştirip kamuoyuna sunsaydı bizi akp belasından kurtardığı için teşekkür mahiyetinde oyumu verebilirdim ama şu an ki partilerin hiç biri değil oy, çöp bile hak etmiyor yalaka sünepeler.
Bak sayın kardeşim tekelleşme nedir açıp okumak lazım milletçe. Herhangi bir oluşum veya ürün tek bir kişi yada grubun eline geçerse ve rekabet bu nedenle oluşmaz ise bundan kim zararlı çıkar tabiki toplum. iktidar da böyle eğer artık vatandaş için siyasetçiler arasında bir rekabet olmaz ise iktidar mücadelesi adına bundan toplum zararlı çıkar bu nedenle iktidar en az iki seçim dönemimde bir değişmelidir bence bu nedenle toplum iktidara alternatif olana yönelmeli ve kendisi için bir rekabet ortamı kurmalıdır.
Aklını kullan HDP ye mührü bas.
Ben düşman oklarını takip ederim hep
Benim mukaddesatlarıma düşman olan (ör: vatan, din, kültür) kim varsa onun karşısındakine veririm

Mesela açılım sürecinde tayyibin en azılı muhalifiydik
Ama şu an görüyorum ki bana düşman olanlar birleşiyor

Düşman oklarını yine takip ediyorum ve ilk defa Erdoğan’a oy vereceğim

Ve bu tartışmaya kapalı
Alayı gelsin.
Ortalık çok karışık yeğen, Ben oyumu bu kez Selçuk Bayraktar'ın kayınbabasına vereceğim.