bugün

halı saha maçında hakem olmamasından dolayı çeşitli müdahalelere tepki verme görevini üstlenmiş, genellikle frikiklerin başına geçen, çivili kramponlarıyla, orijinal formasıyla, kısacası maç içerisindeki giyim ve kuşamıyla diğerlerinden farklı görünen ve pozisyonun penaltı olduğunu söyleyebilme cesaretini kendinde bulan, kendine güveni bol kişilik, ruhani lider. bu ruhani lider genellikle şu hareketi yapar; bir kişi ceza sahası içerisinde yere düşer, herkesin aklına penaltı mı lan sorusu gelir fakat kimse ses çıkarmaz, ruhani lider de ses çıkarmaz fakat top kendi ayağına geldiğinde hiçbir şey söylemeden topu eline alıp penaltı noktasına yönelir. kimse bir şey diyemez. bir sonraki pozisyonda ise bir bok olmamasına rağmen ben adaletliyim mesajı vermek amacıyla topu eline alıp rakip takıma topu verir. takım arkadaşları bu herife içinden anneli küfür eder ama çaktırmazlar. bu gibi adamlar ne yer ne içer de böyle tuhaf hareketler yapma girişiminde bulunabilme cesaretinde bulunur bilinmez fakat bu adamların da çocukluğunda meybuz yediği bir hakikattir.

düzeltme: düzelttim.
sakata gelme ihtimlali yüksek olan halı saha lideridir. mahalle maçında penaltı mı verilir lan! daha üç korner bile atmadın de, yere yattı ipne de, eğitim şart de; canına mı susadın be hacı?