bugün

anlaşılması zor triplerdir. bir teknik direktör edasıyla her şeye müdahale eder. forvetteki toplara bile heyecanlanır. kaçan gol sonrası ellerini başına dayayarak kendini geriye doğru eğilir. arada birde garip sesler çıkartır.
çekişmeli giden maçta gol yedikten sonra kale direğini kramponun altıyla tekmelemek.
-uçtum amına koyim görmüyo musun tutamadım işte
halı saha maçlarında genellikle forvet oynayanlar, bu halı saha kalecilerinden birçok küfür yerler.
- la mallar hepiniz ileri cikarsaniz boyle olur donun geri mk az defansta durun, zaten bi gol sonra hasan gececek kaleye, la pas versene salak.
- bi sus cengiz gozunu sevim yaa kaleye gectiginden beri beynimizi s..tin.
- kodugum gel sen gec o zaman 7 lira verdim bi kere vurmadim topa.

Gibi triplerdir.
allahını seven defansa gelsin diye bağırır maç boyunca.

gol yiyince değişiriz ha diye kontrat yapar maç öncesi.
adamlar iki kişi ben ne yapıyım daha.
atılan gol karşısında golu atan rakibe alaycı bi şekilde laf atmak.
-top olsan daha iyi döner girerdin kaleme.
-sen ön direği al bakayım, ha şöyle!
+tamam lan aldık işte, ne tribe giriyosun!
-şşştt! hop! sen de arkayı al hemen! gol olursa benden bilmeyin bak.
+alın şunu kaleden.
-Lan defaaans defansa dönün amk kaleyi mi tutayım rakibi mi lan defansa diyom 7 numaraaa
-Lan olm herifler 3 kişi gelmişler ben hangi birine napıyım pas mı atçak şut mu çekcek defansa dönün amk
Örneklerinde görüldüğü gibi, Halı saha'nın değişmez taktiği 0-0-6'nın kaleciler üzerinde etkisi vardır. Genelde de etki böyle ortaya çıkar. Bazen bir tane oyuncu defansta kalıp sevindirse de, ayağının altından kaçırdığı toplarla kalecinin hazırlıksız yakalanmasına sebep olabilirler. Kalecinin ortasahaya kadar çıkıp rakibin topunu kesip ileri şişirmesiyle sonuçlanabilir.
mağlubiyetle sonuçlanan maçta günah keçisi ilan edilen adam. yazıktır.

(bkz: mazlumu getirin bana)
ödediği paranın tam karşılığını almak isteyen müşteri tribidir aynı zamanda. 3 lira katkı yapıp hiç gol atamayacaklar ya; onlar da teknik direktör olmak isterler.
topun hep geriye atılmasını ister biraz dokunayım der.
maçta çekirdek yiyenleride mevcuttur.
"geri dönünnn laaaaaaaaaaaaaan!".
(bkz: orkun uşak)
topu tellere dikmesi. işte sonra top önüne düşüyor gol yiyorsun lan, düzgün başlatsana şu oyunu.
Eldiveni koklamak gibi bir gaflete düştüyse kalenin ortasında yere yığılabilir.
güncel Önemli Başlıklar