bugün

birkaç gündür yayınlanan futbol fedarasyonun hazırlattığı milli takım reklamlarında izleyebileceğimiz çağrı. aslında kısaca bir koltuk üzerinden prim yapma çabası demek daha doğru olur.

kısaca incelersek herkesin merak edebileceği gibi şimdi bu reklamların parası nereden geliyor? haluk ulusoy mu veriyor? elbette ki hayır. peki milli takım haluk ulusoy'un mu? hayır değil. o zaman reklamlarda bu ismin öne çıkmasının önemi ne? haluk ulusoy çağırıyor diye milli takımı mı destekleyeceğiz. haluk ulusoy'un vasfı nedir de milyonları peşinden sürükleyecek. ülkeyi mi kurtarmış. ne etmiş? hiç bi halt etmemiş. ee o zaman?
(bkz: milli takım oley)
(bkz: bekle haluku isviçre)
seçim propagandasıdır. bir baska hizmeti de naklen yayın ihalesini 2 yıl onceden dsmart'a vermektir.
haluk ulusoy un son çırpınışlarıdır. malesef ülkemizde siyasetin futbola el koymasına ramak kalmıştır.
(bkz: hepimiz haluk ulusoy uz)
sanki babasının takımıymış gibi haluk ulusoyun bizi milli takımı desteklemeye çağırması olmamış reklamdır.
"her ilçeden bir yürek, yetmiş milyon tek yürek" sloganı ile sunumu yapılan promasyon çalışmasıdır. zannedersem sponsorlar ve federasyonun kendi imkanları dahilinde de gerçekleştirilmeye çalışılacak bir kampanyadır. ama birtakım sorunlara da gebedir. misal; 2 milyondan ziyade nüfusa sahip bakırköy ilçesi ile 5000 nüfuslu hakkari'nin çukurca ilçeleri statüleri aynı olduğundan isviçre'ye birer futbolsever göndereceklerdir. en çok seyirci de en fazla ilçeye sahip olan konya ilinden gidecektir. bu durumun birçok sporseverin hayallerini yıkacağı kesindir. ben haritadan alpu isminde bir ilçe buldum eskişehirde nüfusu da az, yarın ikametimi oraya taşıyıp şansımı arttırmayı düşünüyorum...