bugün

kemalistlerin , laikçilerin , chp lilerin yaptığı saçmalık. halka böcek de , mal de , salak de , koyun de , çoban de , oyum bir mi de , iki yolsuzluk haberi duyunca çıkıp -tüyü bitmemiş yetim- diye kıçını yırt. lan daha düne kadar bu tüğü bitmemiş halk bir makarnaya bir torba kömüre oy vermiyor muydu?
nasıl olsa millet keriz bunları görmez değil mi?
halkı düzmek gibi derdi olmayanların aptala aptal, salağa salak demesidir. rüşvet aleni olmasına rağmen halen gerçeği göremeyen öküze aptal denir. çünkü akape gibi halkı aslanım kaplanıp deyip soyma derdi yoktur. ulan aptal düzeceğin karıya çirkinde olsa dünyanın en güzeli dersin.
(bkz: yolsuzluk yapıp mağdura yatma yavşaklığı)
Halkı aç ve fakir bırakıp sonra makarnayla oy toplamak kadar adice olamaz. Türkiye sosyal bir devlettir makarna dagıtıp kömür dağıtmak oy icin yapılan bir faaliyet degill. Devlet görevidir.
dinden imandan bahsedip hırsızlık yapıp kul hakkı yemek kadar büyük bir tezat değildir.
dinden imandan bahsedip hırsızlık yapıp kul hakkı yemekten bahsedip gerçeği gizlemeye çalışanların olduğu bahsetmedir. evet, dinden imandan bahsedip hırsızlık yapıp kul hakkı yemek şerefsizliktir. ama , halka aptal deyip tüyü bitmemiş yetimden bahsetmek de şerefsizliktir. ikiside ayrı bir boktur. kimsenin savunduğu yok.
tüyü bitmemiş yetim ne demek önce onu bilmek gerekir. tüyü bitmemiş yetim akl-ı baliğ olmadığından hakkını savunamaz. o sebep ile savunmak kol kanat germek gerekir.

yani o hastası delisi olduğunuz oyu veremez.