bugün

ösym nin son tercih saati olarak belirlediği 17.00 a iki saatten az kalmışken, seneye hedefsiz başlayanların hala bir ikilemde olmasının neticesi.

herkese hedefim yok, kafam rahat önce puanı alayım derdim, ee ne oldu? hala yok ortada bir şey.
bu entry bile en az 3 dakikamı aldı.. zaman geçiyor, hem de çok hızlı.

subjektif oldu biraz ama benim gibiler var piyasada biliyorum..
ve geridekilere nacizane tavsiyem, "hedef" koyun yoksa böyle mal gibi dolanırsınız..
hemen kötülenmemesi gereken insandır. belki burdaki eğitimi de yurtdışındaki gibi zannediyordur, belki odtü bana mektup yollar, boğaziçi kanatlarını açar da beni çağırır diye bekliyordur. günümüz genç bakışına bu kadar realizm fazladır.
meslek lisesi mezunu biri olabilir. çünkü seneye katsayı farkı olmayacağından kendini seneye daha şanslı görebilir.
önündeki össlere bakan insandır.
hakkında hayırlısı istenir.
otuzbin sıfır çeken kişinin arasındaki kişidir.
seneye bol şans dilencek kişidir.
güzel sanatlar fakültesine hazırlanan insandır barajı geçmiştir tercihede ihtiyacı yoktur.
harç fiyatlarını duyunca tercih yapmaktan vaz geçmiş olabilir malum herkesin harcı değil bu harçları ödemek. yaşasın eğitimde fırsat eşitliği.
üniversitelerin tavan yapmış, hatta söz konusu tavanı delmiş puanları sonucu öss ye girenlerin yarısından fazlasının istediği üniversitede ya da bölümde okuyamadığı düşünülürse türk gençlerinin çoğunun zaten üniversite tercihi yapmadığı farkedilir..tam tersi üniversite onları tercih etmiştir.
(bkz: hala hala diyen insan)
az daha beklesin seneye girsin insanı.
yapsada hayatında bir şey değişmeyeceğini bilen insandır. köylere bile meslek yüksek okulları ve her ile bir üniversite açılarak, hem eğitim kalitesinin düşüşünü hızlandıyor hem de ülkemizde olan istihdam eksikliğini gözler önüne seriyor.
kazandığınıza ağlayın aslında.
(bkz: 21 yüzyılda hala üniversite tercihi yapan insan) *
geniş insandır.