bugün

içinde türban geçen,atatürk geçen bütün başlıklardır efendim .zira sözlükte çok az bir kesim görüş alışverişi için bu başlıkları kullanıyor .diğerleri ise eğlence olsun diye midir bilinmez alabildiğine hakaret içeren sözlerle tartışmaya katılıyor .netice 2 tarafın seri eksi oy veren ibneleri harekete geçiyor .o başlığı kim açmışsa yarım saat sonra editleyip ''eksileyin yobazlar/kemalistler huhhaha'' yazıp bırakıyor .savaşıyor musunuz ulan ?

kime ne faydası var böyle başlıkların canlar gözünüzü seveyim .azcık faydacılık gözetin lan .terörü tsk çözemedi pis tsk kaka tsk demek yerine terörün neden çözülemediğini nasıl katkımız olabileceğini tartışın .ak parti kötüdür oy vereni de aptaldır demek yerine,milletinizin inancına hakaret etmek yerine o inanca inanıp inanmama hakkınızı saklı tutarak alternatif yollar gösterin,parti gösterin .biz böyle sikimsonik başlıklar açarsak zaten inanacağına inanmış bundan sonra hayat görüşünden zerre taviz vermeyecek seksenlik dedeler mi bu ülkede tartışmayı karşılıklı fayda gözeterek yapacak ?

kutuplaşmanın önüne böylece geçmez,karşındakine hakaretten başka rengini ortaya koyacak şeyler yazmazsan ne olur biliyo musun sevgili muhafazakar ? bu ülkenin başına gelmek din iman diyenler için kolay olmaya devam eder ve sen ülkenin eksikliklerini koyu muhafazakarlığından dolayı görmemeye devam edersin .teoride sana daha yakın biri olarak şöyle somutlaştırayım akaryakıtın 4 lira olduğu etin başını alıp gittiği ülkede sırf karşı görüşe kininden dolayı bunu da savunmaya devam edersen o et fiyatı da akaryakıt fiyatı da sittin sene değişmez .ve allah da sana bunun hesabını sorar .peki süper çağdaş kemalistim seni nasıl bir tehlike bekliyor ? inançlarına bağlı kalmaya çalışanları enteresan hakaretlerle kışkışladığın için asla iktidar olamamak .ve böylece halk partisi'nin iktidarın zorluğuyla hazineden gelen paranın tadı arasında yıllardır koruduğu dengeyi korumasında yardımcı olmak .

hadi bir sinema sektöründe falan geride kalsak ve aklı başında olmaya çalışanlar bu kadar şey yazsa dalga geçelim de uyanın yahu bu ülkede teröristler parti kurabiliyor ve bizim illerimizi aldıklarını meydanlarda ağızlarından tükürükler saçarak haykırabiliyor,bizi tehdit edebiliyorlar sırf bu sanki farklı ülkelerdeymişiz,yıllardır kan davamız varmışçasına birbirimize bakmamızdan .ve bu ülkede askerliğinizin nereye çıkacağı tamamen şans işi değil mi a dostlar ? vatanınızda rus ruleti oynamak bu kadar mı hoşunuza gidiyor ? var olan aileniz ve kurmak için günler saydığınız aileniz,biricik sevgiliniz yok mu sizin allah aşkına cevap verin biriniz .benim var ve bir çatışmada bu hayallerimin sonlanmasını,arkamdan annemin,babamın,kardeşimin,ayşemin ağlamasını istemiyorum .bu tehlikeyle yaşarken şu sol frame'nin hali cidden hoş değil .

rica:şu başlığın altına dilediğiniz eleştiriyi getirebilirsiniz .ama şu kalıplaşmış alaycı sözleri kesinlikle istemiyorum .en azından o sözlerden şikayetçi olduğum şu başlıkta .lütfen .
bundan birkaç ay öncesine kadar, uzun, edebi yönü kuvvetli, gerçeklerle süslü, objektif ve saldırıdan uzak entryler girer ben;
kimse çıkıp okumadı, kimse bir şeyler öğrenebilirim demedi, kimse bir şeyler öğretebilirim demedi.

bu sözlükte varsa yoksa, şiddet ve seks. evet evet, şiddet ve seks.
siz yeni sayılırsınız burada, 577 entry ile. yazarları geçtim haydi, bu sözlüğün yönetiminden medet ummayın. hiç düşündüğünüz gibi bir yer değil. burada, birine sesinizi duyrabilmeniz için, ondan daha çok bağırmanız gerekiyor.
burada haklı şu şekilde seçilecektir;
susturmak için bağıran değil, sakinliği sağlamak için bağıran haklıdır...

peki ya sen?
senin bulunduğun yer doğru olan ise, peki ya moderasyon?
onlar sadece kendi tarafında. gerçekten haklı saydıkları tek taraf olan kendi tarafları...

(bkz: herkes hak ettiği ile yaşar)