bugün

beşiktaş civarında 350bin avroluk ferrarisi bozulan tikilerin durumundan daha kötüsü olamazdı herhalde;öyle ki araç bozuluyor aracı itmeye allahın kulu gitmiyor yardıma halbuki etrafta yüzlerce insan var o sırada. işin daha da enteresan fotoğrafı burada açığa çıkıyor efendim:ferrariyi iten 3 kişiyi yüzlerce insan kameraya flaşa bağlıyor hangisine güleceğini şaşırır kalır ademoğlu.öyle görünüyor ki vidyo paylaşım sitelerine çok güzel malzemeler yolda.

(bkz: ferrarisini iten bilge)

efendim bir diğer olayımız metrobüs şöförüyle alakalı pardon tokatıyla;

olay bilmem ne bilmem ne güzegahında seyir halinde devam eden metrobüs hattında gerçekleşiyor.seyir halindeki araçta arka koltuklarda oturan liseli çifti yobaz şöfor yol boyunca kamerada kesiyor durağa gelince arka koltuklara doğru slalom yapıp oracıktaki liseli ergenleri tokata bağlıyor;

-ayıp değil mi len öpüşüyorsunuz

+ne öpüşmesi amca o benim sevgilim

-suss lan indir elini indir bakım

+yobaz amca bak dinle

-şap şup şılap şalap!!!

tokata bağlıyor ergenleri yoluna devam ediyor.efendim olayın görgü tanıkları şöförü şikayet ediyorlar yetkiliye;

-yobaz şöfor ergenleri dövdü

+olabilir

+plakası var alın

-o işe yaramaz yanda numarası var numarası

+o yok

-o zaman olmaz o iş yaş

+...

başka bir haber konusu da yetkililerin olaya bakış tarzı ve çıkan rezaleti nasıl örteriz tavırları.nasıl olsa belediye aynı belediye otobus aynı otobüs başkan aynı başkan!!

efendim bir diğer haberimiz de akbil ve i.e.t.t biletlerine gelen zamlar;yani okadar sessiz ve organize ki zamlar şöyle ülkenin yapay gündeminde gezinen herkes-süper lige daldık zamı aldık-bu zammın pazartesi cebe girceğini düşünmemişti en azından tepeden inme bir şekilde yapılması hiç de hoş değil yöneticilerin yüzünün kızarması gerekir.

(bkz: süper lige daldık zammı aldık)

buna paralel son haberimiz irana yedirilen doğalgaz haracı;
allahın sopası yok ya kışın ortasında doğalgaza yapılan yüzde 23lük zamdan dolayı vatandaş vanaları kısmış buna bağlı olarak da doğalgaz tüketimi azalmış ve devletin kasasına beklenilen hasılat girememiştir;öyle ki recai kutan zamanında iranla yapılan doğalgaz anlaşmasına göre türkiyenin ihtiyacı olsa da olmasa da iranın belirlediği doğalgaz rakamlarına eyvallah çekilmiş zamanında buna bağlı olarak kışın beklenenin altında olan doğalgaz tüketimi standardın altında kalmış yani bu duelloda kazanan iran olmuştur.türkiye kullanmadığı doğalgaz için irana 700 milyon dolar bayılmıştır.vatandaştan kaşıkla alınan zamın acısını sapıyla iran çıkarmıştır.hasbelkader olan yine vatandaşa olmuştur;vergilere yansıyacak bu durum illa ki vatandaşa ödettirilecektir.

(bkz: irana yedirilen doğalgaz haracı)
beşiktaşın şampiyonluk kutlamaları;6 yıl aradan sonra ortalığın siyah beyaza boyanması başlı başına haberdir.