bugün

yaz tatilini geçiren mal çocuk hatırasıdır..
bizim sokakta hiçbir zaman bir saklambaç ambiansı, efendime söyliyeyim, bir gol atan kaleye organizasyonu olmadı, olamadı.. bizim sokak, istanbul'un diğer bütün sokaklarından daha önce modernize olmuştu ne yazık ki.. şu anda nasıl dışarıda oynayan çocuk sayısı az, çünkü millet içeride wow oynuyor, bizim dışarısı da böyleydi işte, tek fark evimizde bilgisayara en yakın şeyin sabah'ın verdiği star trek mi ne, öyle bir atarinin olmasıydı (pezevenkler reklamda 6000 oyun var diyorlardı.. ortaya çıktı ki sadece mario ve kaz vurmaca var, diğer oyunların adları mario2, mario3, kaz vurmaca 54 diye gidiyor, taşak geçer gibi lan)..
sadece tek tük köşelerde taso oynayanlara takılırdım dışarı çıktığımda, ya da arada bir çok özel durumlarda okulun bahçesine gidip top oynardık bir-iki saat.. bu aktivitelerin dışında, tatile gitmemizi saymazsak, bütün yaz tatilini evde mario89 (en güzeli oydu, veya 3000 tane mario oyunuyla bulanmış zihnim beni buna inandırıyordu) oynayarak geçiriyordum ben..
bir de tv izlerdim.. evde temizlik yapan pakize teyze'nin (isme bak kedi ismi gibi) açtığı kanal olurdu genelde: history channel..
haha yok lan kral tv açıktı işte full.. ben de arada bana tanınan çizgi film araları dışında yaz aylarında kah ebru gündeş'le fırtınalar'daydım, kah gökhan tepe ile pantalonumu çıkarıyor, akabinde de annemden çimdik yiyordum..
işte bu sıkıcı günlerde, soner arıca ile prensesi kurtarmaya, kazlar ile mario'yu vurmaya çalışırken zaman mevhumumu da yitirmiştim.. her gün aynı geliyordu bana.. gazeteye de başlamamışız daha..
bana kral tv top 20 listesi yardım etti.. her salı açıklanırdı.. ben de takip edecek başka bir şey olmadığından, manyaklar gibi, hayatım buna bağlıymış gibi bu listeyi takip ederdim.. ''bu hafta gönül gül düşmüş, zaten hak etmiyordu, ama izel kesinlikle beşinciliğe yükselmeliydi, hakkını yediler kızın..'' falan diye diye akşamı ederdim, mal kare bir çocuk olarak..
günlerden salı olduğunu da top 20'nin değişmesinden çözerdim.. sonra yine mario947, yine kaz vurmaca74.. kafayı o kadar sıyırmıştım ki atarinin silahı ile mustafa sandal'ı öldürmeye çalışırken yakaladım kendimi bir kere..
allah sabah'ı, bizim mahalle'yi, kral tv'yi, pakize teyze'yi, mario'yu ve mustafa sandal'ı bildiği gibi yapsın..
yalnız hakkaten ibrahim erkal nasıl zirvede olur kardeşim? torpil var herhalde..