bugün

adam yatmaya gelmiş dünyaya.
haftanın altı günü, günde 10,5 saat çalışıyorum.
öğle arası diye bir kavramım da yok.
adeta biri, 6 gün mesaiyi hırpalayalım, yaşamdan soğutalım cinnet geçirtirtelim diye koymuş gibi.

intihar etmek maçı alır.
Ölmeden önce biraz yaşasak be ...
Zaten o kadar çalışarak intihar etmiş kadar oluyorsunuzdur.
bu işin ütoptası:teknolojinin gelişmesi ile insanların iş yükünü azaltmak; haftada en fazla 5 gün 6 buçuk saat çalışma olmalı. matrix filminde de robotların ileri seviyede geliştirilmesiyle insanlar artık eskisi kadar yoğun çalışmıyor, ikinci rönesansını yaşıyorlardı. (bkz: the animatrix) ancak şu da bir gerçek:teknoloji geliştikçe çalışma saatlerinde azalma olmuyor, daha da artıyor!
haftanin 7 günü 9 saat ile calismaktan iyidir dostum buyutme fazla ama sana bir tavsiye ugruna calistiklarini yada ugrunda kendini heba ettiklerindren enerji alabilirsin, yoksa git atla biryerden atlamasanda bu kafayla iş kazası kacinilmaz :(
Hiç biri. Haftada 6 gün ve 13 saat çalışmak en iyisidir.
yedi gün çalışıyorum sadece pazar daha az çalışıyorum. intihar mintihar bunlar boş laflar. her zaman sizden daha kötü durumda olan biri vardır.
kim ne derse desin bir insan için haftanın 6 günü 10 saat fazladır.fakat 8 saat idealdir. o adamın da çoluğu cocuğu var güzel vakit geçirmeye ihtiyacı var. gel gör ki kapitalistler için bu bir anlam ifade etmiyor.

devlet memurluğu gibi 8 er saat 5 günden haftada 40 saat ideal. gel görki insanların çoğusu 60 ila 80saat arası çalışmak da.
30 günde 2 gün tatil olan işler var dediğim versus.
kendini kullandırma intihar et. zaten yaşamıyorsun.
Katılıyorum. Insanlar köle gibi çalışıp 1 kere geldikleri şu hayatta bi bok yapamadan böcek gibi ölüp gidiyorlar buna da yaşamak deniyor. Acı verici. Üzülüyorum. Bu konuda çok doluyum. Intihar da elbet tasvip edilmez ama yasamakta bu değil be kardesim