bugün

Cerrahpaşa ingilizce tıp kazanmak da vardır nihayetinde.hiçbir tıbbı küçümsememek gerekir.trabzonda ordu da tıp okuyup da ne cerrahlar ne onkologlar bilmem neler görmüş biriyim.
öyle bir mallıktır ki afedersin yaşanabilecek onca güzel seneleri yok etmektir.

ama yoksulluk işte, bir insan yoksulsa elbette tıp okur

hiç zengin tıp öğrencisi görmedim, bağışla.
(bkz: türkiyede tıp okumanın verdiği eziklik)
*
"Hacettepe hariç her yeri kazanabiliyodum" diyen şaygıdeğer doktorlarımızın Hacettepe adını kullanarak bir nebze olsun rahatlamalarını sağlayabilir. Ama a canım doktorum Hacettepe değil işte! Sen mutlu olmaya bak! Boşver!
bakanın kızının yata yata yatay geçiş yaptığı bölüm. hak yemenin ingilizcesi ne acaba?
mesela çapa tıp kazanmaktır. Helal olsun kardeşlerimedir. Gerizekalı herşeyi bir sınab kazabmaktan ibarrt görenlere aldırmayındır.
nemenem bir hata yaptığının farkında olmayan ergen kardeşimizin heyecanlı serzenişi.
istediğin kadar tıp oku fakülte sıhhiye kampüsünde yani lise gibi gidip geleceksin oturmalık çiminiz yok lan ortam falan hayal hahaha.
özet: beytepe kampüsüne bekleriz canım.
tıp kazanılmış sonucta. doktora gidince hiç diplomasına bakıldığını görmedim. görgüsüzce açılmış bir başlık.
MF1 ve MF2 birincisinin yaptığıdır. Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih etmiştir.

Anlaşılan devlet üniversiteleri, hukuk ve tıp fakültelerinde de kan kaybına uğruyor.
hiçbir tıp bölümünün mesleki katkı açısından birbirinden farkı olmadığından, bir şeyi değiştirmeyen durum. bugüne kadar gittiğim doktorların nereyi bitirdiğini sormak aklıma bile gelmedi zira. kimsenin de gelmemiştir.

ancak şunu bilirim ki;

tıp öğrencileri: gayet asosyal, boktan espriler yapan, hayvanlar gibi ders çalışmak zorunda olan, uzun yıllar öğrenci kalan, mezun olunca şark görevi yapan ve sıkıcı kimselerdir.

aldıkları maaşın da hiç bunlara katlanılacak miktarda olmadığı aşikar.

bu bölümü ingilizce okumak ayrı bir hamallık ve mallık göstergesidir.

sana hacettepe ingilizce tıp bölümünde başarılar dilerim.