bugün

"darbe kötü ama iktidar da bıdı bıdı etmeseydi" klişesi eşliğinde gelen ve "ama" larla doldurulan itiraz ve şikayet cümleleri. bugüne kadar halkı inandırmayı başaramamışların son çaresi. insan olmalarını bekliyor muyduk sahi?

ben beklemiyordum.

postal öpmeyi hiçbir zaman bir insana yakıştıramadım, yakıştırabileceğimi de sanmıyorum.
Postal öpmek ile postal değiştirmek aynı şeydir. Askerde çoğunuz görmüşsünüzdür çok ender olarak bazılarına "amerikan kamuflajı" verilir. Bu da öyle bir şey olsa gerek.* Bir de Amerika'ya davet edilip göğsüne madalya takılan yüksek rütbeli askerlerimiz olduğu sürece kamuflajın da aslında bir önemi kalmıyor. Doğan grubu medyasının bu samimi açıklamalarına şaşıranları gördükçe 12 eylül darbesinin tüsiad'ın desteğiyle yapıldığı gerçeğinin üzerinin aslında ne kadar güzel bir şekilde örtüldüğünü görüyoruz. Tsk amblemindeki kılıçların islami coğrafyaya ait pala ile yer değiştirdiğini gördükçe de yaratılmaya çalışılanın orta doğu'ya amerikan ve israil emperyalizmini taşıyacak yeni osmanlıcı bir ordu olduğunu da üzülerek izliyoruz. Görülüyor ki postal öpmek sadece ulusalcılara ait bir özellik değil, islamcı-kapitalist oligarşinin de varlığını devam ettirmesi için vazgeçemediği bir aktivitedir.