bugün

Hünkar'ın birşeyi beğenmesi sonucu gerçekleşen olaydır. birseyi begenirseniz mutlu da olursunuz.
geçtiğimiz günlerde intihar eden osman nuri sözkesen'in sahibi olduğu denizli'nin yerel kanalı deha tv'de ana haber bülteni sunan kişiydi bir zamanlar. ayrıca spor servisi müdürüydü yamulmuyorsam. ikinci memleketim denizli'den yetişmiş olması ve şimdi yavaş yavaş trt'nin çekirdek kadrosuna doğru emin adımlarla ilerlemesi gurur verici bir durum. denizlispor başkanı ali ipek beyefendi bu zatı keşfetmiş ve takımın basın sorumluluğunu vermiştir. birçok maça aynı uçakla gitmişliğimiz var fakat birbirimizle pek muhabbetimiz yoktur. futbolcular tarafından da çok sevilen bir kişiliktir. madem ilerde ünlü olup çıkacak gibi duruyor şimdiden yazayım tv de görünen ciddi suratın altında oldukca cıvık bir kişilik yatıyor. başarılı, başarılı, başarılı... 2010 dünya kupasını alan trt'de bol bol duyacağız bu zat-ı muhteremin sesini.
bütün bundesliga maçlarını trt'de bu arkadaşa anlattırıyorlar sanırsam. trt'nin yeni yıldızı diyebiliriz. akıcı bir maç anlatımı var. insanı maçtan soğutan, sikindirik lig tv spikerlerine on basar (melih şendil ve melih gümüşbıçak'tan bahsetmiyorum). şansal büyüka gibi bir adam neden getirmez böyle adamları, akıl alacak şey değil. trt kadrosunda şuan için benim dinlediğim en iyi futbol maçı anlatan spiker. dünya kupası finallerine götürülürse, çok ünlenecektir; (bkz: demedi deme sözlük).
kendisini henüz bilmiyorum ama trt'de skandal sebebi olmuş.
alttaki haberde adı hünkar olan bir spiker diye geçiyor ismi. ilginç.
http://www.hurriyet.com.t...tbol/13984065.asp?gid=229
http://www.hurriyet.com.t...tbol/13984065.asp?gid=229

doğan medya grubunun yalan yanlış haberlerinden birine konu olmuş spiker. bu şahıs trt'de ne zamandır görev yapıyor tam olarak bilmiyorum; ama bildiğim şey yaklaşık 5-6 aydır birçok maçı bu arkadaşın anlattığı. haberde iki aydır görev yapan spiker diye lanse edilen kişi hakkında girilen ilk entry'nin tarihinden de bunu anlayabiliriz. oldukça sağlam bir altyapıya sahip olduğunu, anlattığı maçları dinleyen kişinin eşşek değilse anlayabileceği aşikardır. götürülmeyecek tecrübeli diye lanse edilen spikerler hakkında ise yorum bile yapmayacağım. bu adam gibi adamlar seçildiyse, dünya kupasını büyük bir zevkle izleyeceğimiz kesindir.

doğan medya grubuna birkaç lafım olacak; ulan madem bir haber yapıyorsun bari biraz araştır. adamın adı soyadı trt sitesinde yazıyor "adının hünkar olduğu öğrenilen..." yuh be; bizim sözlük yazarları bile daha iyi haberci bu heriflerden. adam kaç aydır bundesliga maçlarını anlatıyor, ayrıca türkiye kupası maçlarından da birkaçını anlattı. doğan medya grubu, bundan sonra haber yapmadan önce gelsin bizim sözlükten biraz bilgi alsın, tavsiyemdir. bu şekilde, belki insanları karalamadan, doğru-dürüst-namuslu bir haber yapabilirsiniz.
trt'nin dünya kupasına götüreceği sekiz spikerden biri olmuş ayrıca.

(bkz: gol olur)
(#6265157) vay be kahin gibi adamım. beni haksız çıkarmamış kişi. tecrübesiz diye lanse edilen bu kişinin yaklaşık 5 yıl yerel bir televizyonda spor spikerliğinden, spor müdürlüğüne kadar görev üstlendiğini hatırlatmak isterim.
2012 londra olimpiyatları'nda ilk altın madalyamızı kazandıran servet tazegül'ün tekvando müsabakasını anlatan şanslı spiker, aynı zamanda arkadaşım.
(bkz: underrated)

hak ettiği değeri görmeen spiker/sunucu. çok gür ve net bir sesi var. oysa daha iyi yerlerde olabilir.
bundesliga maçlarına yakışan ses.
Son yılların en iyi futbol spikerlerinden biri. Heyecanlı anlatımıyla dikkat çekiyor.
geleceğin levent özçelik'i.
Gereksiz abartmalardan kaçınsa çok daha iyi bir spiker olabilir. Şu haliyle biraz ertem şener gibi geliyor kulağa.
beşiktaşlı galiba, az önce resmen böğürdü. aynı sevgiyi fenerbahçe içinde bekliyoruz kendisinden.
Sesinde kendimi yapıyor yoksa heyecandan mı anlamadım ama böyle çatallanma gibi bir şey var.
Mikecem senin sesini ha. Ne kuduruyosun? Zaten akp'li olduğun için oralara gelebildin.
Dün akşamki türkiye-fransa maçındaki berbat anlatımıyla kulakları paslandıran spiker. Anlatırken nefesi yetmiyor sanki. Gökhan özen de şarkı söylerken bu hissi veriyor. Bir de gol olduğunda bağırırken sesi sürekli çatlıyor, detone oluyor. Beceremiyorsan bağırmadan anlat hatta hiç anlatma mümkünse.
fazlasıyla itici bir anlatımı olan spiker. özellikle gol anlarında.
sana maç anlattıran zihniyeti sikeyim.
Gol anonslarında 50 defa gol atan futbolcunun ismini bağırarak söylemekten vazgeçmesi gereken spiker. Anlattığı maçların sesini kısarak izliyorum. Tahammül edilemeyecek derecede bir anlatımı var.