bugün

(bkz: hocam ödev vardı)
(bkz: ühü ühü 96 aldım)
bizim sınıfta da vardı bunlardan bi sürü, bi tanesi 3-4 yıl üst üste sınıfta kaldı. niye yazdım bilmiyorum. hoşuma gitmiş demek ki...
bütün yıl boyunca ders çalışıp, inekleyen, not isteyince sanki ben notları okursam astronot olacağım tepkisiyle cimrilik eden gerzektir.
en nefret ettiğim ve göt etmekten en zevk aldığım tipleme sınav öncesi gelip saçma sapan konuşan, sınavdan sonra bok gibi geçti diyen, sınavlar açıklanınca gelip kaç aldın geyiği yapan tipleme.düşük alsam da gıcıklığına notumu ondan yüksek söyleyip yüzündeki göt ifadeye bakarım. gerçek notlar öğrenilince geçer ama geçici olsa da paha biçilmezdir.

+ :ben - :o

sınavdan önce;

-ooo bu adam çalışmışa benziyor.
+pek bakamadım, dün baya çalıştım sadece o, hayırlısı sen naptın?
-sen iyi alırsın ya ben hiç çalışamadım ama, kötü geçicek sanki.
----------------
sınavdan sonra;

-vay vay, sınavın sonuna kadar durdun iyi geçti sanırım.
+uğraştım bakalım. yapamadıklarım var ama, senin nasıldı?
-rezalet, çok kötü, bok gibi, girdi bu sefer, yine girdi...
---------------
sınav açıklanır;

normalde atıyorum 40 almışımdır o ise 85.
bu sefer ilk soruyu ben sorarım.

+hoo hoo, kaç aldın aga sınavdan?
-kötü geçmişti ama 85 aldım, daha yüksek alabilirdim. ama çalışmıyoruz işte, neyse bu da iyidir. sen kaç aldın?
+95.
(surat kızarır bozarır, o an o tipin yüzünü görmelisiniz, lütfen yapın bunu en yakın vize döneminde lütfen.)
-ooo iyi almışsın, adam çalışıyor beyler.(suratta bir götlük ifadesi var ki paha biçilemez)
+yok lan taşaklıyordum seni 40 aldım, neyse ya salla amaaan.
-çalışır düzeltirsin ya, ben de inanamadım kendi notuma. kötü geçmişti ama işte...
(suratta rahatlama ifadesi belirir, yine sizi geçmiştir ama sizin sikinizde değil olay, o yapay göt olma bile yeter, mutlu olursunuz anlatılmaz bir şey bu.)
(bkz: lütfen evde deneyin)
dersleri iyi, zengin, gözlüklü*.
(GICIK Öğrenci) - Hocam bu ğün ödev vardı.
(Öğretmen) - Evet unutmuştum cıkarn ödevleri. *büyük bir sessizlikten sonra tek artıyı o öğrenci alır *
(Sınıf) - olum tenefüse çıkma ödevi yaptığın gibi bide tabut yaptır.
(bkz: arka sıradakiler deki kerem)
(bkz: arka sıradakiler oktay)
3. sorunun cevabı ne diye sorunca daha yapmadım diyen ama sınav kağıdını herkesten önce teslim eden tiptir.
sınıfın en ön sıralarında oturan tiplerdir.
liselilerin bilebileceği tiplerdir, onlara sormak lazım.
vermeyenlerdir.
Yalaka ögrenci modelidir.
müdür veya müdür yardımcısının yeğeni olan tipler.
şişman,zevksiz,yağcı,homoseksüel tipli olan ve kızların götünden ayrılmayan erkek öğrencilerdir.
bir yada iki puanla taktiri kaçırınca, sınıfta kalmışcasına ağlak olurlar
40 kişinin birbirine girdiği kavgada aradan çıkıp nöbetçi öğretmeni çağıran öğrencidir. Alabilidiğine bir kıyamet kopmuştur ve o an düşünülecek en son şeyi o '' yalakalık '' yaftasıyla beraber öğretmenine yetiştirir. Sonuç itibariyle 32 kişi 2 hafta uzaklaştırmayla beraber 8 kişi okuldan atılır. Ve daha sonra tarih tekerrür eder benzeri bir kavgada zanlı olarak bu öğrenci modeli okuldan atılır.

(bkz: allahın sopası yok)
99 alıp sinir krizine giren öğrenci.
sürekli parmak kaldıran ben biliyorum edalarında gezen tipler.
öğretmenin arabasını çizen öğrencidir. öğretmen(ben) hiçbir öğrenciye tek ağır söz söylemez, eğitim psikolojisi, sınıf yönetimi vs. ne biliyorsa uygular böylece öğretmenden korkmayan öğrenci gider öğretmenin arabasını boydan boya çizer hem de okuldaki kameranın önünde.
almadığı dersten hocaya yoklama sorup gelmeyen 35 kişiyi devamsız yazdıran devasa yerçek troll.
çok fazla geçilmesi istenen derse bütün sınıfa kopya vereceğine dair söz veren,arkasında oturan genel kopya dağıtan adamın doğru şıkları alması akabinde sınıfa dağıtması,ancak şereften yoksun insanın o aldıktan sonra tam kağıdını verirken asıl doğru olan $ıkları i$aretlemesi,bütün sınıfa yanlı$ $ıkları vererek herkesi dersten bırakan ve bununla gurur duyan insandır.
sınıf ba$kanlığı seçiminde en sona ana kadar oyunu size verecek olan lakin oyunu en güçlü rakibe kullanan sarı$ın afet.
sınav sorularını alıp paylaşmayan, en lazım olduğu zamanda not vermeyen öğrencidir.
Sınavım kötü geçti diye sınav sonrası ağlayıp, sınav sonuçları açıklanınca 75 nottan aşağı almayan öğrencilerdir. Yurdumuzda bu öğrencilerden bolca mevcuttur.
ben nasıl 90alırım 100bekliyodum diye ağlayan tiptir. sora bundan da uyuzu uyuyan yılanı uyandıran tiptir. "hocaya mısır haritasını da sorar mısınız sınavda acaba?" diye sorar. var böyleleri yani.