bugün

ben, ben, ben diyenlerin alayı.
ödevi hatırlatan ve hocam şunlar çok konuşuyor susturur musunuz diyen gıcık tiplerdir.
(bkz: hocam aykut uç yiyo)
Hocam ödev vercekmiydiniz
hocam hüseyin kopya çekiyo
hocam son dersimiz beden o dersi alın
hocam sınav klasik olsun
ne gerek var arkadasim böyle şeylere.
bütün yıl boyunca inekleyip en yakın arkadaşına kopya vermeyen öğrenciler. dersi geçmek için çekilen kopyayı her zaman desteklemişimdir. lan sen başkasına üstünlük kurmak için değil, başkasının hakkını gasp etmek için değil, o lanet dersten, okuldan kurtulabilmek için kopya çekiyorsun. nefsi müdafaa ile adam öldürmek gibi bir şey bu. yada düşman saldırısına saldırıyla karşılık vermek gibi bir şey.
- ödevi hocaya hatırlatan öğrencidir ,

- sınavdan 95 almasına rağmen ağlayan öğrencidir ,

- sınavda bir kopya dahi vermeyen öğrencidir ,

- yalakalıktan öğretmenin içine düşecek olan öğrencidir ,

- okuldan kaçan öğrencileri müdüre ispikleyen öğrencidir ,

- sınava en az 3 saat çalışıp arkadaşlarına hiç çalışmadım diyen öğrencidir ,

- öğretmene '' hocam bugün ödev verin yeaaaa '' diye yırtınan öğrencidir.
ilkokulda dans gösterisi hazırladık biz diyerek sahneye * atlayan kızlar vardı. birde provamız var diye tenefüste sınıfı işgal ederlerdi. işte onlar.
hocayla tartışırken araya giren öğrencidir.

lisedeyken din kültürü hocamla acayip hararetli bi' tartışmaya girdim.
arkadan iki üç dangalak,
-hocam biz onun adına özür dileriz.
-tamam artık.
diye atlayınca acayip sinirlenip,
-ben maydonozu çok severim hocam, anlaşılan siz de yandaşlarınızı susturamayacak kadar zayıf bi' insansınız. dedim.

başkalarının işine maydonoz olmamak lazım. burnunu sokmamak lazım.
Öğretmene her konuda muhalefet olan öğrencidir. ben utanıyorum lan o öğretmenle tartışmaya girince tamam karşıt görüşlerimizi rahatça belirtelim ama hocana küsmek nedir. o yokmuş gibi davranmalar dikkat çekmeye çalışmalar falan.
not vermeyen tipler en başta gelir.
öğretmenini ilahlaştıran öğrencidir.

onun için öğretmeninin ağzından çıkan her söz bir emir, her söylediği kanundur. ona göre öğretmeni mükemmel ötesi biridir. onun için öğretmeni bu dünyada yaşayan en zeki, en akıllı, en başarılı, en yetenekli, en iyi, en güzel veya yakışıklı insandır. bu öğretmenin hem kel, hem bodur, hem 160-90-160 ölçülerinde olması bile pek bir şey değiştirmez.
"hiçbir öğrenci derse gelmediyse yoklama alınmaz" ilkesine dayanarak
bütün sınıf anlaşmışken derse gidilmeyecek diye, derse gidip tek başına
yoklama aldıran öğrencidir.*"
kesinlikle ineklerdir. Hocanın her sorduğuna parmak kaldıran, teneffüslerde test çözen kalın gözlüklü sivilceli ergenin tekidir bu tipler.
sınavdan kopya çekip yüksek aldığında kopya çekmeyip zayıf alanlarla alay eden öğrenci.
hocam beden değilde bugün matematik yapsak?
tenefüste yaka paça dövülecek öğrenci tipidir vurun kahpeye!
"öğretmenim ödev vardı" diyen türdür.
"verdiğim kelimelerle cümle kurun" diyen hocaya "paragraf yazalım hocaaam" diyen öğrencidir. katli vaciptir.
(bkz: yalaka)
hocam ödev vermiştiniz diye haykırarak ödevi hatırlatan karaktersiz.
yedikleri her boka bahaneleri bulunan öğrenciler.

-hocam silgi istiyodum!
-hocam ders hakkında konuşuyoduk!

hoca maldı di mi? lan bi siktir git lan harbi siktir git çok uyuzum sana oğlum.
başını ispiyoncu, çok konuşan, öğretmen yalakası öğrencilerin çektiği tiplerdir.
Kopya vermeyen ogrenci gicik ogrenci tiplerine girer. Cesitli ornekleri verilebildigi bu baslik altinda kucuk alt basliklar vardir.

1- az gicik ogrenciler.
ornek: derste sira arkadasinin kalca kismina kalem batirip "hocam sabahtan beri bana kalem batiriyo. dersimi dinliyemiyorum" diyen yavsak

2- vasat gicik ogrenci
ornek: teneffuse arkadasinin tuvaletin ucra kosesine yemekten sonra icmek uzere sakladigi sigarayi bulup icen ibne.

3- baya gicik ogrenci
ornek: arkadasina "kanka matematik dersine cok pis calistim. ben sana kopya veririm" diyen ve sinavda yanlis kopyalari arkadasina veren kendi 100 arkadasina 10 aldiran got veren.
bütün derslere giden, hocalarla sadece ders hakkında konuşan, hocanın söylediklerini harfiyen yazan ve defter notu istediğinde ''valla benimkide eksik'' diyebilen öğrenci tipleridir.
yapılan kral espiriye sırf yorum olsun diye ' çok mu komik' diyen inek tiplemeleridir.
öğrenci iken gıcık öğrenci kavramı olabilir ama öğretmen iken böyle bir şey yok diyorsunuz. hepsi değerli. (bkz: hümanizmin dibine vurmak)
güncel Önemli Başlıklar