bugün

sevgilisi vermeyi red edip turşusunu kuracağım dediğinde erkeğin yapması gereken şey.
Mutlu veya mutsuz oluşunuzu kimsenin önemsemediğini gördükten sonra yapmaya karar verdiğiniz eylem.
O kadar zor bir şey ki insanı şizofreniye itebilecek boyutlara ulaşabilir.

- arkadaşlarının yanında umursamıyormuş gibi davranmak,

- ailen üzülmesin diye umursamıyormuş gibi davranmak,

- düşmanların üstüne gelmesin diye umursamıyormuş gibi davranmak,

- fırsat kollayanlar için umursamıyormuş gibi davranmak.

içine ata ata bambaşka bir dünya kurarsın orada. Kendin sorar kendin cevaplarsın. Sorunları düşünür düşünür çözümler bulursun.

Zordur yani.sen bunu farketmeden çöker gidersin.
zordur.

ben hiç beceremiyorum.
Kolay değildir güçlü durmak her insanoğlunun harcı değildir.
Kolay değildir güçlü durmak her insanoğlunun harcı değildir. güçlü görünmeye çalışırlar sadece.
Her seferinde güçlü durmaya çalışmaktan yoruldum. insanların bana bakıp ne duygusuz, ne ciddi deyip imrenmesini sevmiyorum.

Ben anlaşılmak istiyorum. Bir kalbimin olduğunu benim de güldüğüm ve ağladığım anlarımın olduğunu söylemek istiyorum, bu kadar ilgi çekmekten nefret ediyorum insanlara imrenilecek bir insan olmadığımı nasıl anlatacağımı bilmiyorum.

Güçlü duran güçsüz bir korkak olmak ruhumu daraltıyor artık.
en belirgin özelliğim. Başıma ne gelirse gelsin gücüm beni ayakta tutuyor. Sendeliyorum ama düşmüyorum. Güç benim bu acımasız hayata karşı en güçlü silahım.
Güçlü durursanız gelen darbe ondan daha güçlü olacak ve yıkılıp toparlanamayacaksınız.
Önemli olan güçlü olmak,bu sayede güçlü duranları yolunuzdan çekebilirsiniz.
Al sana motto hani sende olmayan.