bugün

the fall bunlardan biridir.
(bkz: Amelie)

Parmak gökyüzünü gösterdiğinde sadece aptallar parmağa bakar.

oysaki siz bayım bir sebze bile olamazsınız çünkü enginarın bile bir kalbi vardır.

iki insana birbirine aşık olduklarını söylerseniz olurlar.
v for vendetta
- Gerçeğin gücü ile yaşadığım sürece kainatı bile fethedebilirim.
- Eğer bir konu hakkında bilgin yoksa ve bunu söyleyemiyorsan yapacağın en doğru şey susmaktır.
- insanlar hükümetlerinden değil, hükümetler insanlardan korkmalıdır.
- Binalar semboldür, yok etmenin bir sembolü. Sembollere insanlar güç verir, tek başına semboller anlamsızdır, ama yeterli sayıda insanla, binaları havaya uçurmak dünyayı değiştirir.
- bu maskenin altında bir yüz var. Ancak benim değil. Ne altındaki kaslardan daha benimdir o yüz, ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var, Bay Creedy! Ve fikirlere kurşun işlemez!
- Fazla konuşmak insanın ne kadar fazla bilgisi olduğunu değil sadece ne kadar geveze olduğunu gösterir.
- Çalmak malın sahibinden olur. eleştirenden çalamazsın, benim yaptığım sadece temizlemekti.

fight club
- insan uykusuzluk çekerken aslında hiç uyumuyor ve hiçbir zaman da uyanık duramıyor.
- Uyuyup olduğunuz yer dışında, bambaşka bir yerde uyanırsanız, farklı biri olarak uyanabilir misiniz?
- Damağındaki küçük çizik. dilinle oynamasan hemen geçer ama dayanamıyorsun.
- Bu senin yaşamın ve her geçen dakika sona eriyor.
- Yaşamı sevmemize ramak kalmıştı. (araçla takla atıp yol kenarına yuvarlandıktan sonra)
- Burada yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum. Bu potansiyeli görüyorum ve hepsi heba oluyor. Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz.
- Televizyonla büyürken, milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. Bunu yavaş yavaş öğreniyoruz ve o yüzden çok çok kızgınız.
- Sahip oldukların,sonunda sana sahip olur.
- Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür.
- Benim dünya görüşümde sen: rockafeller merkezi harabelerinin etrafındaki ormanda av peşindesin. Hayatın boyunca üzerinde olacak deri giysin var. Sears kulesini saran sarmaşıkları tırmanacaksın. Tepeden aşağıya baktığın zaman sadece un yapan ya da asfalt yolda et kurutan minik insanlar göreceksin.
- Uygarlığın temel varsayımlarını reddediyorum. Özellikle de mülkiyete verilen önemi.
- Sizler işiniz değilsiniz. Sizler paranız kadar değilsiniz. Bindiğiniz araba değilsiniz. Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz. Sizler iç çamaşırı değilsiniz. Sizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden pisliklerisiniz. Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

şimdilik bu kadar. bunları kavramak için uğraşmak bile sağlam bir hayat felsefesi oluşturmaya yeterli olur sanıyorum.
"all about eve" filmidir. orjinal dili her zaman tercih etseniz de bu film için dublajı tercih edebilirsiniz. diyaloglar uzun ve hızlı akar. ama emin olun bilhassa kadınları anlama rehberi gibidir.
" yeşil yol " , " akıl oyunları " , " V for vendetta " mükemmeldir.
çingeneler zamanıdır.
-kendime yalan söylediğimden beri kimseye güvenmiyorum.