bugün

"Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin."

Pulp Fiction
Ben hiçbir görüşten korkmam, o görüşü savunan cahillerden korktuğum kadar. Hiçbir şey yada hiç kimse bir görüşe zarar vermez cahilin verdiği kadar.
SESSiZ OL SAKIN OL DUYDUGUN OLURSA SIR SAKLA HIMAYESIZ OL.
TOMYOM44
hani iyi ki
vardım?
Aptal dostum olacagına,zeki düşmanım olsun.
Düşün, düşle ve harekete geç!
nerede değilsem orada iyi olacakmışım gibi gelir falan.
Sadece şefkat iyileştiricidir, çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır. insanda yanlış olan her şeyin sevgiyle ilişkisi vardır, kişi ya hiç sevememiş ya da hiç sevilmemiştir. Varlığını hiç paylaşmamıştır. Bu sefalettir. Ve içeride oluşan tüm kargaşayı bu yaratır. -OSHO
Mutlu olmayı hak eden insanlar,hep mutsuz.
Özür diliyorum sevgili sözlük. Seveni sikerler sikeni severler.
Kervan ters dönünce, uyuz eşek başa geçermiş.
görsel
"insanların çoğu, yaşanmamış bir hayattan ölüyor aslında".

Rainer Maria rilke
emeklilik yaşının 72 ye çıkarılmasının hatırlattığı cümle;

''insana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak.

yoksa

hangi balık boğmuş kendini, hangi kuş atlamış damdan ?''

dostoyevski.
Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak...
unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak...
(bkz: nazım hikmet ran)
vay anasını *
ben..
umar, değer verir, değer verdiklerinin gözüne girebilmek ve o gözlerde kendi değersizliğini unutmak için kurar da kurar; kurduğu fantezilerin yıkılmaması için ödünler verir, eksikliğinin oluşturduğu ve o eksikliğin cismanileşmiş hali olan bu pozitif yokluk imajının devamı uğruna kendini değerden düşürmekle geçer ömür ve sonunda, imajlar yıkıldığında, kurgu boşa çıktığında bir kez, uğruna çürütülen ömre geri dönerek hasar kaydını tutmaya çalışır yapıdaki çürüklerin. sanmayınız ki bir kere hayal kırıklığının ardından tanımak diye bir şeyin olamayacağını öğrenir "ben"; yeniden yanlış tanımak için ileri adım atmadan önce eskinin izlerini silmekle geçen vakittir o durgunlukları.

Abdülhak Şinasi
hayat içine çektiğin nefes sayısı kadar değil , nefesini kesen anlar kadardır.
Hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir. Bugün hayat veren su yarın sizi boğabilir.
Hizmet en büyük sanattır, tanrı en büyük hizmetkardır. insanlara hizmet verir ama insanların kölesi değildir.
Böyle umutlu görünmeyi,
Öyle unuttum ki?
Seni sevmeyene asla sabır gösterme. Çünkü sabrının adı yüzsüzlük, fedakarlığın adı eziklik, sevginin adı kişiliksizlik olur.

Boris Vian
görsel
Kalbe değil, ruha değil, fikre değil, samimiyete değil, görselliğe aşıksınız.
herkesin herkese fetocu dediği ülke haline geldik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar