bugün

(bkz: işte biz o gün tükeneceğiz)
hala konuşuluyor ise, saygı duyan kişiler tarafından asla unutulmayacaktır.

hükümet toki'den ev verdi diye ''vefa borcum var'' diyen gerizekalılar, atatürk size vatanı bıraktı hani vefa borcunuz!
vefadan bahseden vefasız insanlar sizi.
emperyalist köpeklerinin rüyasıdır.
imkansızdır. alkol yasağı devreye girdiği zaman o referans gösterdiğiniz batı dünyası dahi "deha" olarak görürken, içimizden birilerinin bunu düşünmesi pek manidardır. gerçi ingilizler, italyanlar ve diğer ülkeler ülkeye konuşlanmışken hani ingilizlere bilgi sağlayan osmanlı çocukları vardı ya, bunlar da torunları sanırım.
atanın da dediği üzere;
"`BENiM NÂCiZ VÜCÛDUM ELBET BiR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;
FAKAT, TÜRKiYE CUMHURiYETi iLELEBET PAYiDAR KALACAKTIR`"
o gün geldiğinde mecnun bile leyla'sını tanımayacak. (bkz: kıyamet günü). biraz bekleteceğiz ama.
bir gün atatürk unutulacaksa o zaman türk milleti diye bir şey olmayacağındandır. son türk ölene kadar atatürk hep payidar kalacaktır.
O gün dünyada tek bir Türk kalmayacaktır.
burada asıl mesele unutmak değildir. doğru hatırlamaktır önemli olan.
BU HALA DURUYORSA, BU KONUNUN KONUSULMASI NE KADAR MANTIKSIZ OLDUGUNU ORTAYA CIKAR.
''Ey Türk
Yukarıda gök çökmedikçe
Aşağıda yağız yer delinmedikçe
Senin il`ini, Töreni
Kim bozabilir....?
BiLGE KAĞAN''
görecelidir unutulma eylemi. istanbul'un fethini, fransız ihtilalini, dünya savaşlarını, 68 gençliğini ve benzerlerini unutmuş mudur insanlık. hayır unutmamıştır. kişilerden değil olaylardan bahsettim, doğrudur. ama olayları da var eden insanlar değil midir. emperyalizme karşı mücadele etmiş ve kazanmış bir milleti ve bütün bu kazanımlarına önderlik etmiş bir lideri unutmak o kadar da kolay olmasa gerektir.
Buna asla izin vermeyeceğimiz ve Atatürk'ün çocukları olduğumuzu göğsümüzde gururla taşıyacağımız bir gerçektir.
küçük şakirtlerin gerçekleşmesi imkansız hayallerinden, devam edin rüyalara.
bu millet 90 küsür yıldır ne atatürkü unuttu ne de cumhuriyeti. bir 90 yıl daha unutulmaması dileğiyle.
getirdiği seçme ve seçilme hakkı olduğu sürece unutulmayacaktır .

yani dileyen dilediği partiye oy verebilir dilediğini iktidar dilediğinide muhalefet yapar .

(bkz: seçme ve seçilme hakkı)

(bkz: inanç özgürlüğü) yani hiç kimse inanca laf edemez, hiç kimse cami kapatamaz, hiç kimse baş ötülü kızları okullardan yaka paça atamaz, hiç kimse ezana dil uzatamaz.

nasıl unutulabilir ki gazi mustafa kemal ?

o nu şimdiki zevzek atatürkcü geçinen kendilerine kemalist diyenler ancak seçme seçilme hakkından ve inanç özgürlüğünden bir haber takılanlar unutmasında diğerleri zaten unutmaz .

paranın üzerinde resmi var nasıl unutulsun ki efendim . koç holding atatürkü unutabilir mi efendim ne mümkün .
kürdofillerin en büyük hayali.
(bkz: daha çok beklersiniz)
bazılarının kabullenemediği gerçektir.

sözlük olmasa benim hiç aklıma bile gelmiyor.
anaaaann xd.
kıyametin koptuğu gündür o gün tabi herkesin kafasında böyle ütopyalar olması doğal beyin bedava sonuçta böyle düşünen zihniyeti pitbullara ısırtmak gerek.
sanki unuttuğunuz atatürk gerçek atatürk olucak da. he allahım ya. cumhuriyetten sonra yazılmış tarih kitaplarındaki atatürk unutulsa ne olur allahaşkına.
Yanlış olandır. Bu millet aziz atatürkün yaptıklarını asla unutmayacak unutturmayacaktır.
Millet gitsin o kadar savaşsın kahramanca ölsün unutulsun ama ataturk unutulmasın öyle mi.unutulacak o da..
unutulması mümkün değildir.
ya kardes bir siktir git afedersin de ataturk oldukten yuz, iki yuz yil sonra anca untulacaksa sizin pek bayilip gotunu yaladiginiz insan acaba ne zaman unutulacak sor kendine dedirten iddiadir. turk milleti ilelebet payidar kalacaktir ve turk mulleti payidar kaldigi muddetce atasini unutmayacak ve unutturmayacaktir. *