bugün

küfür etmeyi sevmeyen ama arada kullanası gelen insanların eylemidir.
mesela sevgili annem. yanında lan desen terliği yersin kıçına, lakin yeri gelir tutamaz kendini, bok ye diyecek olur, bip ye der, gülerim sinirlenir, gayta ye der, kahkaha atarım foseptik ye der, yerlere yatarım mok ye der... bok demez inatla. sktir diyecek olur arada, miktir olur o en fazla. ve hep m gelir küfürlerin başına. *
bence yanlıştır. bazen gerçekten sözün yetmediği yerde imdada yetişiyor. tabi ileri safhadaki aileyi işin içine karıştıran küfürlerden bahsetmiyorum. ama böyle bir gerçek varken nedense insanlar kibar olma çabası içinde ve herkesi de kendine dönüştürme çabası içinde. küfür etmek bence bir yetersizlik ya da kültürsüzlük değildir. sadece kendim kullandığım için de savunmuyorum. ama ahlaksız bel altına vuran şeylerden bahsetmiyorum burada. mesela geçen gün başıma bir olay geldi. bir sitede arkadaşımla konuşurken yanda bir grubun sohbet sayfası açıktı. çok kişi olduğu için yazdıkça oradan çıkıyor. bende yanlışlıkla arkadaşıma yazacağımı oraya yazdım. burs hakkındaydı ve dedim ki o yiyip içip sıçma bursu 75 de 5 kişiye anca geliyor dedim. yani öyle söven abartılacak bir küfür değildi. fakat bunu yanlışlıkla gruba yazdığım için bir kaç arkadaş hemen yetkili kişiye müzevirlemişler. sağolsun o da dinlemeden kaba bir şekilde otorite kurmaya çalıştı. laf sizin için uğraşıyoruz burada yüzümüzü kara çıkarmayına kadar geldi. elbette sinirlendim hem dinlenilmediğim için hem de recep ivedik gibi filmlere kahkahayla gülen başkası küfretse gözüne batmayacak insanlar tarafından eleştirildiğim için. böyle bir gerçek varken neden insanlar böyle kelimeleri kullanılınca farklı gözle bakılıyor anlamıyorum ki bu insanlar yani rahatsız olan insanlardan bahsediyorum belki de kendi hayatlarında sözle benden daha çok kullanıyorlar. o burs olayında 75 kişiden 5 kişiye gelme olayına sinirlenince de lafımı esirgemedim bir de yazdıklarım yanlış adresi bulunca boşu boşuna gerginlik oldu. insanların sizi eleştirme ve konuşma yolu gerçekten oldukça can sıkıcı olabiliyor bazen. kendinizi ifade etseniz de karşınızdaki 3 maymunu oynuyor adeta ve işte o zaman bence bazen gerekiyor.