bugün

görsel
görsel
görsel

Adana'da spor salonuna gitmeye başladıktan sonra felç kalan 19 yaşında Hüseyin Ömer Uğurludoğan’ın günde 5 kilogram protein tozu içtiği belirlendi.

Anne ve babası yıllar önce boşanan ve bir yaşından bu yana anneannesi Selma Öztaş (70) ile yaşayan Uğurludoğan, asker olma hayaliyle kilo almak için geçtiğimiz ay spor salonuna kaydoldu.

Burada protein tozu kullanmaya başlayan genç, 10 Temmuz günü konuşma bozukluğu ve yürüme güçlüğü şikayetiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucu Uğurludoğan’ın aşırı protein tozu kullanmaktan felç kaldığı tespit edildi.

https://www.ntv.com.tr/tu...ti,s5gN1Phbzke0J_ehoqNqSQ
bir kızın ilgisini vücuduyla çekebileceğini düşünen ancak kendisini zorlayarak kas yapmaya da üşenen bir gencin aptallik sonucu geldiği hâl

kadınların ilgisini çekmekti amacın hayatıni maf ettin deydi mi.
Ben 5 kg su içmeye korkuyorum adam kimyasalı diklemiş kafaya.
tek öğünde 30 gramdan fazlasını sindirmiyor vücut.
Yaşaması mucize.
Günde 5kg yemek yiyemez adam.bunda bi yalan var ama.tam çözemedim
Aslinda çözdümde desem saçmaliyor derler.
olm şunu kafanıza yazın ömür boyu...
vücut protein depolamaz!!!
ihtiyacı olan proteini kullanır fazlasını parçalar... olmadı yağ olarak depolar falan.
belli bir orandan sonra karaciğer yetemez onca şeyle uğraşmaya.

muhtemelen karaciğer de uçmuştur.
karaciğer yetişemez olduğunda toxit madde daha fazla karışır kana. bu sefer de böbreklere aşırı yük biner.

neyse finalde organ yetmezliğinden ölürsünüz.
Bu tür şeyler rahatça satın alınmamalı.doktor reçetesi ile alınmalı.
aga günde 5 kilo protein tozu alabilecek iktisadi imkana sahip biri değil o çocuk. biçok markanın biçok farklı ürünü var ama kilosu takriben 200-250 lira bu ürünün. bir geri zekalı bile amaçlarına ulaşabilmek için paraya ihtiyaç duyar. o yüzden günde beş kilo protein tozu alabilecek kadar zengin olmak bi tarafa, bu beş kiloyu tüketebilmek bile ayrı bir mesaidir. litrelerce su ya da süte ihtiyaç duymuş olmalı. takviyeler son derece pahalıdır. doğru düzgün beslenemiyorsanız takviyelere başvurabilirsiniz. zorunlu değildir. "kullanmazsan olmaz" denemez. ama profesyoneller genelde kullanır. bir sakıncası asla yoktur. bunlar hakikaten onaylı ürünlerdir. bu haberde bir yanlışlık var. e hadi parayı buldu diyelim, nasıl tüketti? su ya da sütle kullandı, yulafla yumurtayla yedi? beş kilo bitanem. beş kilo. her gün. beş kilo.

çok geçmiş olsun. haber ya yalan, ya da gerçekten çok nadiren gerçekleşen bir olaya tanığız.

hiç inandırıcı değil. ama üzücü.
yazıkk cidden ülke nereye doğru gidiyor anlayamıyorum.
Haftada desen inanabilirim de günde, 5 kg ııh. Bunda başka bir şey var.
Kontrolsüz ve bilinçsiz kullanmanın bedelini hayatini karartarak ödemiş kardeşimiz. Keşke şu mali satarken nasıl ne ölçü de kullanmasi gerektiği konusunda bilgilendirme yapsalardı bu durumda olmazdı. Ticarî zeka ile çalışan kafalar insan sağlığını zerre düşünmez bakar parasına, kârına.