bugün

10 yaşlarında bir yerlerde keskin görmeyi sağlar diye okuyup hemen eyleme geçirdiğim şey.
gözlerim baya kişiden daha iyi görür. çok uzaktaki otobüslerin falan numarasını okuyup iddia kazanmışlığım bile var.

bununla bi ilgisi yoktur muhtemelen ama bu olayın görmeye acaba bi etkisi var mı merak da etmiyor değilim.

bir sonraki deneyim için
(bkz: göze köri sosu dökmek)
Uzun yol şöforlerinin yaptığı eylem.
Cesaretlerine hayran kaldığım insanlardır.
Öyle böyle bir acısı yoktur. Cam gibi olur gözlerinizi fakat acısından duvarlara tırmanırsınız.
işim gereği bazen geceleri bilgisayarda oluyorum. Ve bir yandan da futbol hakemliği yaptığım için geç yatip erken kalkma durumlarim çok oluyor. Bu sabah annemin kan canagina dönmüş gözlerimi görünce zorla yaptığı eylem. Futbol oynadığım zamanlarda bacağım yarıldı ameliyat oldum bıçaklandim hic birinde böyle acı çekmedim bu nasıl bir eziyet...
Çok hoş bir eylem.
Tuz ve tekila ile pirüpak olursunuz efendim.
Hayatı sorgulamaya neden olan durumdur .
arada sırada yaptığım ve gözleri temizleyen hareket. özellikle yaz aylarının toz, toprak ve sıcağından harap olan gözler için iyidir. tavsiye ederim.

ilk 30 saniye fena yakıyor ama sonrasında yaşlar şıpır şıpır dökülüyor gözlerinizden. deneyin pişman olmazsınız.

edit: bazı arkadaşlar bilmedikleri için korkuyla karışık bir şeyler söylemişler aşağıda ve özel mesajlarda. ama şunu net olarak söyliyim ki 12-13 senedir zaman zaman gözüme limon damlatırım. hiçbir zararını görmedim. rahat olun lütfen.
Yakmayla kalmayıp gözleri kıpkırmızı ediyor.
lahmacundan sonra sıra göze mi geldi?
Parlak görünmelerini sağlayacak olan hafif acı verici eylem.
Fakat sıklıkla tekrarlanması önerilmez, yüksek asit içeriğiyle katarakt oluşumuna vücut verir.
kaynakçılığa ilk başladığım gece yapmıştı annem. hafif acı veriyor. yalnız çok acı duymak istiyorsanız kaynak yapın. adamın a.ına koyuyor gerçekten.
Gözümü kaynak aldığında annem damlatmıştı. Kaynak acısını unutturdu. O kadar canım acıdı.

Yapmayın.
çok eskiden güzellik uğruna göz akını daha da beyazlaştırıp gözü belirginleştiriyor diye bile isteye yapıldığı da rivayet edilirdi.