bugün

atropin içeren göz damlasıdır. hastanelerde retina muayenesi için kullanılır. Aynı zamanda eskiden güzelavratotu adı verilen bitkiden elde edilen benzer bir damla da kadınlar tarafından çekici olmak amacıyla kullanılıyormuş. geniş gözbebeklerinin erkekler üzerinde çekici etki yaptığı psikoloji deneyleriyle kanıtlanmış bir gerçektir. bunun nedeni de normalde insanlar heyecanlandığında gözbebekleri genişlediği için bir kadının ona baktığında gözbebeklerinin genişlediğini gören erkeğin kadının kendisini beğendiğini zannetmesidir.
göz muayenesnde damlatılan damladır. Etkisi yaklasik üç gün sürer ve yakını göremezsiniz güneşe bakamazsınız aynadaki siyah göz ise oldukça korkunçtr .
yakini görememenize neden olur.
muayeneye girmeden once damlatilan damla. o degil de muayeneden once fotograf cekmistim ve ibretlik bi goruntu ortaya cikmisti. hayatim boyunca en cirkin halim diyebilirim. ruyalarima girdi lan. urperdim dusununce bak yine.
2 gün yakını görememe, baş ağrısı dertleriyle karşı karşıya bırakır. Kitap okuyamaz, telefon kullanamaz hatta aynada saçınızı bile tarayamayabilirsiniz.
uzağı görememekten dolayı doktora gitmiştim muayene için bu damla sıkıldı sonra yakınıda göremez oldum. bu damla lanet bişey.
komik bir etki yaratır simsiyah gözler, yakını görememe, o gün arkadaş şakalarına maruz kalınması gibi.. tabii bu etkileri hastaya söylemeyen doktorlar da olmuyor değil sonra millet kör olduğunu düşünüp ağlamaya başlıyor psikolojisi bozuluyor haberin var mı yar yar?