bugün

güzel bıldırcın gibi kızlarını, dipçik gibi adamlarını, sıcak kanlı insanını, çağdaşlığını, kordonunu, rakı balığını, fuarını, eski foçasını, gece hayatını, boyozunu, tarihini, çiçekler açan dağlarını kıskanan herkesin evet. götünüze girsin ağzınızdan çıksın.

izmir'le ilgili abuk subuk başlıklara karşı bir isyan cümlesidir.
türkiye nin yaşanacak illeri arasında başta gelen izmir in kıskanılması doğrultusunda edilen laftır.
Katılıyorum kötülüğün , azgınlığın fuhşiyatın olduğu bir yerde chp nin olması...
haklı serzeniş.
izmirli olmayıp izmirde memuriyet yapan kim varsa etrafında emekli olunca memleketine döner misin diye sor yarrak dönerim cevabı verecektir.
Türkiye de yaşanabilecek en güzel memleket olması nedeni ile kıskanılması tabi doğaldır efendim. ne istanbulun karışıklığını ne ankaranın ısısızlığını ne sıcağı ne soğuğu vazgeçilmeyecek tek şehirdir. izmir de yaşıyorum ve çok memnunum.
Turkiyenin en yasanasi sehrini kiskanan "ya uf izmir izmir diyonuz ne var bu izmirde bu kadar.s.s" diyen izmirin gazi kadinlar sokagindan,boyozundan,sahilinden,yazlik mekanlarindan,kizindan, kordonundan mahrum kalmis insana denir. *