bugün

genelde hayal kırıklığı yaşatır.
yumruk yemişe döndürür.

kişi yakışıklı / güzel olsa da asla hayal edilen olamayacaktır.

gerçeğini görmek, hayaldeki sevgiliyi öldürmek demek. yas bile tutamadan...
O insanin kalbine aşık olmakla eşittir. Dış görünüşe değil iç güzelliğine aşık olmaktır.
ihtimal hesabını sevmeninin getirisidir. piyasanın verimli olacağını düşündüğünden beklenti satın alması da denilebilir. sözlük menkul kız piyasasından bildirildi.
zannımca imkansızdır. görmediğin birini nasıl sevebilirsin ki? olsa olsa saplantı bu.
fikirlerine aşık olmakta kafidir bence.
bence olabilincek bi durum.illa dokunmak görmek gerekmiyor.bi insanın sesi ,düşünceleri, hayali yetip artabilir aşık olmak için.ben demiyorum olanlar söylüyor.
evli ve körlerin tamamını kapsayan durum da olabilir.
Aşk değil, etkileşimdir.
göreceli bir durumdur.
Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir
bunu bilen biri olarak maddeyi bedeni görmeden de sevebilmek gayet mümkündür. Aşık ta olabilirim yani.
görüp tanıyınca maalesef yokolan durumdur.
Siz benim nasıl yandığımı nerden bileceksiniz.
Gerçekten,Yürekten aşık olmaktır, onun önce içini tanımaktır. Aşık oldum hala aşığım reelde Sevdiğimi sandığım Kızlardan daha çok sevdim daha iyi geçiniyoruz o beni anlıyor ben onu.
en baba örneğini ''her'' filminde joaquin phoenix abimiz göstermiştir.
kalbine, duygularına aşık olursunuz. o an anlarsınız, gerçek aşkı. yalnızca tene dokunmakla yaşanmayacağını öğrenirsiniz aşkın. önemli olanın kalbe dokunmak olduğunu kavrarsınız. zordur velhasıl. ama bulunduğu zaman tanımı zor güzel duygular yaşatır.
görünce geçen durumdur. üstünde fazla durmamak lazım.
yıllar önce facebookta tanıştığım birisine aşık olmuştum. mümkündür ve aptallıktır.
Konuşmasına ya da sesine aşık olmaktır, görünce hayaller yerle bir tabii. Nasıl becerirler ki anlamıyorum.
Gerçekten dış görünüşe önem verilmediğini gösterir. Lakin gariptir.
Aşk sanabiliyor insan. Ama değil kaptırmayin kendinizi.
Bence zor , ama imkansız değil.

Şu zaman da Görmeden aşık olan çok insan var .
(bkz: allah aşkı).
yaklaşık 3 ay önce yaşadığım durum.

kızın yüzünü bile daha doğru düzgün göremeden aşık oldum, nasıl oldu ben de anlamadım.

sonraları da konuşurken heyecandan yüzüne odaklanamadım zaten, 1 ay filan öyle bi durum yaşadım, daha sonraları yüzünün her ayrıntısını ezberledim tabii.
Allahim kör et beni.