bugün

YAZARLARIN NE CEVAP VERECEĞiNi MERAK ETTiĞiM SORUDUR.

ENGELLiYE BAKIŞ TARZINI GÖSTERiR VE TABi KiŞiLiKLE DE ALAKALI BiR DURUM.
neden olmasın ki derler ya iç güzellik önemli diye içi güzel olsun görmesin ne olcak.
cevabı evet olması gereken sorudur.

tabi gerçekten seviyorsanız.

işin içinde "acıma" duygusu olmadan.

çünkü eğer böyle bir şeyi acıma duygusuyla yaparsanız bu hem ömrünüz boyu size yük olacaktır,

hem de karşınızdaki bunu anlayıp üzülecektir.
aşk varsa gören göz değil kalptir zaten. görme engelli de olsa, yürüme engelli de olsa, kalp engeli olmadığı sürece evlenirim. hem de gerekirse bütün dünyayı karşıma alarak.
evlenmem. ha evlenirim kör olursa bir kere aldık artık yapacak bir şey yok değip bunu kabullenirim ama diğer türlü olmaz. beni göremezse o halde aniden evden kaçtığımı nasıl görecek?

bunlar önemli şeyler.
Elbette zorlu bir beraberliğe yelken açmaktır. Hem duygusal hem fiziksel anlamda güçlü ve hoşgörülü olmak gerekir.
Lakin sevgi ve insani değerlere sahip güçlü her insanın yapabileceğidir. Keyifle ve aşkla...
Yüreği görmeyen insanla beraber olmaktan çok daha kolay ve mutlu bir evlilik olacağına yürekten inanıyorum.
Hayır dersem ve yarın bir gün benim başıma bir iş gelirse. Aynısı geçerli olur.

O yüzden evet evlenebilirim.
yarın benim görme engelli bir birey olmayacağımın garantisi olmadığı için eğer gönlüm kaymışsa seve seve evlenirim tabi.
evlenmem, net.
ama
evlendikten sonra durum böyle olursa...
evlenirim. zor bir karar ama onun için öğrenmeyeceğim şey yok.

(bkz: görmeyen birine güneşi anlatmak)
evlenirdim.

üniversite yıllarımda okulda gördüğüm bir kız vardı. bedensel özürlüydü. ayaklarından kaynaklı bir engeldi. yanında sürekli arkadaşları olurdu ve onların kollarına girerek yürütürlerdi. o arkadaşları hiç yalnız bırakmazdı. içimden geçirirdim en samimi duygularımla bu kız benim sevgilim olsa, ileride karım olsa ben hiç gocunmadan canla başla her türlü yardımcı olurdum. fakat onun hakkında acıma duygusuyla mı baktım yoksa gerçekten bir şeyler hissederek mi. bilmiyorum. ama gerçekten benim olmasını isterdim.
engelliye engelli olduğu için toplum içinde pozitif ayrımcılık istemek en büyük adiliktir. Kendini normal sanarak engelliyi fiziksel hatta zihinsel kusuru olduğu için anormalmiş gibi davranmak ona acımaktan başka birşey değildir ki bu da kendini üstün görmenin bir parçasıdır.

Cevaben evettir. Lakin herhangi bir kör kadınla evlenecek kadar da şuursuz değilim. Benim için bir kadında aradığım kıstaslar kendisinde yoksa niye evlenip hayatımı berbat edeyim?
Merak ettiğim sorudur?

Evet olamsı lazımdır.
Kişiliğine bağlı. Evlilik sonuçta her şeyden önce kişilik aradaki bağ önemli.
aklı aklıma denkse gözleri olurum.
hiç duyar kasamıcam valla. ben evlenmem. ben gözü görenle bile evlenmiyorum görmeyeniyle mi evlenicem. hem ben benim kıçımı toplasınlar diye evlenecekken nasıl yapıcam onun bakımını falan. imkansız yani.
Üç yıl önce açtığım bir başlıktır.
Yeniden düşünceleri okumak istiyorum.
Abi/abla sen nasıl bu entryleri yazıp okuyorsun?
Ben evlenmek istemezdim.
Evlenmek isterim diyen de ne bileyim, büyük sevgi duyuyordur.
çok güzelse zaten görse beğenmez. o yüzden özellikle böyle bir seçim bile tercih edilebilir. çok güzel ve iyi birisi olsun yeterlidir.