bugün

(bkz: Buyrun benim)
eN iYiSiNi YAPAN KADINDIR. zira hiç bir erkek gururunu ayaklar altına almaya değmez.
kendisini ölürcesine değilde, her şeye rağmen yaşarcasına seven adama haksızlık eden kadındır. tek bir hata ile, tüm yaşanmışlıkları bir kenara itip yalnızlık oyunun yönetmenliğini yapar ve başrolü ise erkeğe verir. kaldırmak zordur, yaşamak o daha zordur.
Erkeğin yaptığı hatayı kabullenemeyen aslında erkeği değil kendini affedemeyen kadındır.Erkeğe inanıp güvendiği için kendini suçlayan affettiğinde de yine hayal kırıklığı olur diye 'gurur' adı altında tüm yaşanmışlığın,hislerin üstüne sünger çeken kadındır.beni tanıdılar sen kaç

edit akbayram: muhtemelen aldatılmış kadındır.ne yapsa yeridir.
evet bu bir aslan kadını olabilir.
güçlü kadın.
cıvık olmayan kadın.

(bkz: gelip beni bulmalı)
kalmak isteyip kalamayan, bu yüzden payına hep gitmek düşen insanlardır. affetmmek isterler ama affedemezler.
aha da ona cemal süreya'nın diliyle seslenmek istiyorum:

"daha nen olayım isterdin,
onursuzunum senin"

ha işte bunu hak etmeyen kadındır.
aşkla arasına duvar örmüş kadındır.
favori parçası bellidir

(bkz: yalnızlık ömür boyu - mfö) (bkz: )
güçlü, kişilikli bir kadındır.fakat bunun uğruna hayatta çok şeyler kaçırır.
boş kadındır nankör kadındır.
kaybeder arkadaş yani bu kadar basit. sonra mal mal resimlere bakar bakar ağlar, derbeder havalarına, girer dünyanın bütün yükü bu salağın sırtındaymış gibi felan davranır niye sinirlendim lan ben şimdi bu kadar valla bir kuyruk acım yok. kadın için geçerli değildir sadece ama erkek tikinde değilmiş gibi davranıp daha içinde yaşar olayı kadın gibi dışarı meraklısı değildir.
gerçek aşkı yaşamamış olan kadındır.
aşık olmayı bilememiş kadındır. acı çekmekten korkan, kendine duvarlar ören, hayatta yaşanabilecek en onurlu duygulardan birinden nasiplenemeyen kadındır.
19.yy rus edebiyatında epey incelenmiş bir kadındır. puşkin'in bir şiirinde geçen, yanılmıyorsam tatyana adlı bir rus kadını bu tür kadının sembolü olmuştur. 19. yy'da ruslar ve onların ardından türkler ve diğer doğu halkları, bu kadının ancak doğu kadını olabileceğine inanmışlardır..

resmi bakımdan soylu olmasa bile soylu duygular taşır..
kendini seven kadındır.hiç kimsenin hint kumaşı olmadığını bilir . değerini bilmeyen bir adamla boşuna akıntıya
kürek çekip kalp ve eklem ağrısı çekeceğine gururunu yanına alıp çeker gider . akıllı kadın her zaman akıllıdır.
gerçek hayatta olmayan bir kadındır.
duygularına hakim olabilen kadındır. aşk değişkendir. ama gurur insanın kendine olan saygısı için şarttır.
egosuna sponsor aramaktadır.
mantıklı kadındır, uzun süreli ilişki yaşamak için birebirdir.
yanlış yoldaki kadındır.

bir insanın gururu ne kadar büyükse,kendisi o kadar küçüktür.

gurur elbette olmalı ama aşkta biraz esnek olmalı bu durum.
haklıdır.

hiçbir aşk gururunu yerle bir etmeye değmez. sonunda o gider ve başladığınız yere dönersiniz. Ama gururunuzdan bir şey kaybetmezseniz bu da ona kapak olur.

(bkz: bu da sana kapak olsun)
(bkz: liseli aşıklar)
aşkta gurur olmayacağını öğrenememiş kadındır.
gurur giren yerde de aşktan söz edilemez.
*
(bkz: öyle bir geçer zamankide ki kadın)
(bkz: acı çeken kadın)