bugün

HAVASINDAN MIDIR YOKSA FARKLI KÜLTÜRLERiN ARASINDA KALMANIN VERDiĞi PSiKOLOJi BOZUKLUĞUNDANMIDIR NEDiR BiLMiYORUM AMA GURBETÇi KIZLARININ YAŞAM TARZLARI FLAŞ TV iZLEYEN KiŞiLERiN BiLE ALTINDA. BUNLAR BU HALLERiYLE TÜRKiYE Yi BiR DE TEMSiL EDiYORLAR.
boğaziçi üniversitesinde okumuş her bireyin kayıtsız şartsız altına imza atacağı iddiadır. imkanı olan varsa gitsin görsün. evet.
aslında salak değil de, bizim kültürümüzden mahrum, masum kızlardır onlar.
mesele birileriyle arasında fark olup olmamasıyla alakalı değildir. salaklıktan ziyade, basittirler. kendilerinde 'avrupa gördük biz yeaa siz türkiyede ne yaşıyosunuz kiiee' şeklinde bir hava vardır lakin anlık iletilerinde 'fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı asla sevdiyi denizden vazgeçmezzz!!!' iletisini görmek mümkündür. iki kültürün, iki milliyetin, iki ülkenin, iki farklı kimliğin arasında kalmışlardır. ana dilleri türkçe değildir, doğru düzgün konuşamazlar, deyimleri bilmezler, ama hiçbir zamanda alman, ingiliz yada fransız değildirler. türk edebiyatından anlamazlar ama sorsanız en kültürlü onlar,avrupa görmüşler medeniyet görmüşler ya. velhasıl, üzülüyorum ben böyle insanlara. önemli olan kendini yetiştirmek, geliştirmek, avrupalarda büyüsen ne olur beynini geliştiremedikten sonra?
saf oluyorlar. salak ayıp kaçmış.
yanlış bir önermedir.

gurbetçi kızlar genellikle strateji bilmeyen, pratik yalan yeteneği olmayan saf, masum varlıklardır.
nasığ diyoğ siz iiih lieben diih.
tamamen yanlış bir düşünce. köylü safı diye adlandırılabilir bence.
sozlukteki einstein'lari rahatsiz eden durum. hem ogrenin fark yokmus, buradakilet de zaten oyleymis. siz de haklisiniz, beyin nakli vardi da siz mi yaptirmadiniz?
Emilesi oldukları gerçeğini değiştirmez.
ş yapmaz sch yapar.
öyle demeyin oğlum. internetten tanıdığım 1,75 boyunda fit bir gurbetçi kız benim için günübirlik olarak berlin'den istanbul'a gelmişti. şahane bir geceden sonra onu havaalanında yolcu etmiştim.

demeyin öye.
Biraz saf(kurnazlik bilmeyen),naif ve iyi niyetli olabilirler.

Ama asla salak degiller.