bugün

hiç hasta olmadan gss borçlusu oldum. gidersem de parasıyla amk.
sikeyim sizin sarayınızı
ak çomarların tamamen hakettiğidir.

olan diğerlerine oluyor.
ulan amerikada istersen bes parasiz ol hastaneye git adamlar seni tedavi etmek zorunda.

ha tedavini olduktan sonra saglik sigortan yoksa hasirt diye geciriyorlar sana.

ama o hasirt diye gecirdikleri ucreti bile ufak taksitler halinde odeyebiliyorsun.

borcun varsa tedavi yok ne demek lan?

hastalanirsak olelim mi yani biz?
zorunlu sigorta 45 tl biliyorum her halde 100 tl olmuştur. sgk ödenilen para 500 tl aylık.
Sanki devlet hastanelerinde gerçekten tedavi ediyorlarmış gibi bir de çıkıp tedavi hakkı bitiyor diye bakanlar kurulu kararı çıkartıyorlar. Hadi bunu geçelim, bu başka bir mevzu.

Peki bu ülkede yaşayan mülteciler devlet hastanelerinde tedavi oluyorlar ve para da alınmıyor. Şimdi bu ülke vatandaşlarını, kıçlarından uydurdukları gss borçları için mi hastahanelere almayacaklarmış ?
o hastaneleri yakarım. bakın buraya yazıyorum. istenirse inceleme yapılsın. o hastaneleri yakmazsam en namussuz şerefsizim.
Bir Suriyeli mülteci kadar değerimiz yok demek ki.
Acile gidis haklari hala var. Acile giderim yine de o parayi vermem.
bir mülteci kadar değerimiz yok, madem öyle ne halt etmeye türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ben diye sordurtur insana. sanki bir suç işledik burada doğarak sırf bu tavır yüzünden ciddi bir hastalık yaşadığımda ölüme terk ederim kendimi daha iyi, bu nedir arkadaş kendi vatandaşından böyle haraç alacaksan ne işe yarar ki devlet. ya da özel sağlık sigortaları var en azından alacağım hizmet parasına değecek.
Şimdi bazıları yeşil kartı olanlarla gss prim borcu olanları karıştırmış. devlet yeşil kartı olanlara bakmaya devam edecek. zaten yeşil kartı varsa gss prim borcu da vardır.

gelelim olayın ikinci aşamasına devlet zaten borcu olanlardan muayene ücretini alıyordu. üstüne bu kişiler ilaçlarını indirimsiz bir şekilde alıyordu. burada devlete giren çıkan bir durum yine yok. hatta döner sermayelerine müşteri daha fazla gelmiş olalım.

olayın üçüncü boyutu zaten bir sosyal devlet kimseyi sağlık haklarından mahrum bırakamaz. anayasada belirtilen sosyal devlet kavramına aykırı bir şekilde.

gelelim dördüncü boyutuna. bildiğim kadarıyla gss prim borcu olanlar aylık 70 ile 197 lira arasında bir borç ödemekle karşı karşıyalar. o parayla zaten özel bir hastaneye gidip daha iyi muayene olur. yeter ki devlet vatandaşını borçlandırmasın.
tekrar:

ödeyenin kaynatasını siksinler.
8 gün kalmıştır.
zaten tedavi olamıyordu amk ne diyonuz siz.

17 ocak 2015 hastaneye gittiğimde gss borcun olduğu için tedavi olamazsın ancak vezneye gidip ücretleri peşin ödersen olabilirsin dediler.

not:ödediğime dair faturada aldım.