bugün

Gsm operatörlerinin kıç cebinizdeki cüzdanı alırken biraz da ellemesi durumudur.

Çok basit ve kısa şekilde değinelim;
Vodafone diyor ki "bana 15 lira ver bende sana her yöne 200 dakika vereyim." bilenler bilir senle ben paketleri var. 10 liraya bir numara ile 2000 dakika konuşabilirsiniz. hatta pttcell diğer pttcell liler ile 14 liraya sınırsız konuşabilirsiniz diyor..
Ulan her iki örnekte de aynı şeyi yapıyorsun. o sinyaller aynı şekilde aynı yere gidiyor aynı enerjiyi kullanıyor. demek ki bu amına koduğumun iletişimi, yani iki kişinin bir biriyle konuşması aslında maaliyeti çok çok düşük bir şey ki pttcell bu kampanyayı yapabiliyor ve batmıyor. E peki bunlar nasıl bir para hırsı içindeler ki maliyeti nerdeyse bedava olan bir şeyi insanlara bu kadar pahalı sunabiliyorlar?
Devlet el atmalı diyeceğim de telsiz kullanım hakkı diye öbür kıç cebimizi de o elliyor.
Sözleşmem olmamasına rağmen vodafone iptal etmediğim için 6 yıl aylık 13 liraya sınırsız internet kullanmama izin veriyor ve bu ay 53gb mobil veri kullanmışım 13liraya. Bu firma müşteri kaybetmemek için bizim paketimizi iptal vs etmiyorsa milleti çok güzel düzüyorlar.
Geçmiş olsundur.
Gerçekliktir.

Bir şey itiraf edeyim, telefonunuzda yapılan arama, mesaj ya da internet veri aktarımı için operatörler hiç bir masrafa girmezler. Yani ben bu ay 200 dakika konuşmamla 2000 dakika komuşmam arasında operatörlere maliyet açısından hiç bir fark oluşturmaz. Benden alacakları para artar sadece.

Temel giderleri personel gideridir. Ayrıca kurulan baz istasyonlarıdır ve bu istasyonların kiralarıdır giderleri. Ofis gider ve kiralarıdırda tabi.

Ancak şöyle bir şey var, bu paralar birleşince çok ciddi miktar oluşuyor. Yük çok büyük. Ama operatörlere akan para şelale gibi olduğu için döngü sağlanıyor.
daha once aveada mt lik yaptigim halde ve aveanin diger lerine gore daha ucuz olmasina karsin daha pahali olan turkcell en iyisidir kalite sonucta.