bugün

bu 3 takımın maçlarını takip eden kitlenin şahit olduğu gerçek. son zamanlarda özellikle daha da sıklaştı. bu nasıl bir eziklik psikolojisidir böyle? tezahüratların arasında gs, fb ya da ts lafı geçmese beşiktaş'ın maçı var zannedicem.
bugün gs-antalyaspor maçını izleyenler görmüştür olayı. sonra da beşiktaş taraftarına ve kulubüne laf atar bu özentiler. hiç ne yapıyoruz biz diyen de yok. amigonuz da mı yok ulan?
(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
(bkz: takipteyiz)
doğru olan iddaadır. her zaman için geçerli değildir, ama meşhur dale cavese tezahüratını beşiktaşlılar marsilyadan duymuşlardır ve bunu kendilerine uyarlamışlardır. açın dale caveseye bakın bakalım, beşiktaş taraftarı mı orijinaline daha yakın yapıyor tezahüratı fenerbahçe taraftarı mı? bunlara istinaden bugünkü fb tezahüratı için
(bkz: fener gol gol gol şampiyonluk gidiyor)*
doğal bir olaydır. nitekim onlarda yaratıcılık yokken bjk taraftarı sapına kadar yaratıcı bir topluluktur.
kanald ana haber bülteni izleyenlerin öngörüsüdür.
saçma olduğu kadar komiktir de
siz göremiyorsunuz ama ben gülüyorum şu anda
ha ve ha yetmezse muhaha
(bkz: aferin lan cevdet)

(bkz: iyi dedin valla)
tek övünç kaynağı tribünü olan beşiktaşlıların kolpasıdır.

o zaman:
(bkz: çarşı duvara karşı)
ne galatasaray ne fenerbahçe ne de trabzonspor taraftarı bizim için artık bir şey ifade etmiyor. artık bestelerimizi dünyadaki çoğu taraftar grupları söylemektedir. en basit örneği fenere opera dır. tüm dünya dillerinde söyleniyor bu beste.
(bkz: beşiktaşspor)
bir beste beşiktaş'a ait değildir.

(bkz: saldır cimbom okey let s go oley)
çarşı'nın kendini bir halt zannetmesinden kaynaklanan iddaadır. Evet, çarşı'nın tezahüratları araklanmıştır ama sadece çarşı'nın değil her tribünün tezahüratları araklanmaktadır. Ama bizim çarşımız kendini livorno taraftarının türkiye şubesi sandığı için hafif bir kasılması vardır bu konularda.

ayrıca bu tezahürat meselesi konusunda hıncal uluç'a katılıyorum. Adam yerden göğe kadar haklı, bizim ülkemizdeki kadar tribünlerde dandik tezahürat biçimi yok. istediğin stada git samanyolu gibi ortak marşlar sürekli söyleniyor. Kulüplere maal olmuş tezahürat neredeyse yok.

Benim bildiğim bir nevizade geceleri var, diğer tribünlerin söylemediği galatasaray'a maal olan. Başka da aklıma gelmiyor şu an.
metin oktay a söven sözde tezahüratları bjk den başkası söylemez.*

edit: eksilemek gerçekleri değiştirmez.
Çalıntının çalıntısı olamayacağı için önemsiz bir muhabbet olmaktan öteye gidemez.